Pravljenje kabina

Nije njemu,prikici je kupio.:haha:


S.Pisarov pa skini sa tvog rusa vrata i staklo sta si se stiso,oces da prikica ozebe.Kad si dao brata daj i vrata.
 
ja sam skoro ugradio kabinu od rakovice 65 na imt 560 bilo je muke ali na kraju nije lose ispalo..
 
Kabina je i spreda zatvorena, a orbitrol je na kabini, i ima sa desne strane lim koji se može skinuti, da bi se prišlo orbitrolu. Inače sve u kabini je pričvršćeno o samu kabinu: orbitrol sa volanom, poluge kvačila, kočnice se cilindrima, sedište, izuzev ručica menjača, i poluga za pr.vuču, kardan,...
Danas sam još doterao gumeno oslanjanje, i dodatno smanjio vibracije, tako da je unutra još za desetak posto tiše :osmeh:.

Ako može slika tih guma na koje se oslanja kabina??
Dal je to kakva posebna guma,neka mekanija i koliko je debela?
 
Ima jedna kabina na Univerzalu ali msm da je od 141 kod nas u selu. Ako ti sever Vojvodine nije daleko....
 
99% ima i kod Djurija u Plocice.. Ako ti i to nije daleko druze... Ja sam bio po kabinu isto od 141 u Nikolince... Upasovao sam je na Claas-a...
 
Ma drugari nije daleko, meni treba da stavim na john deere, cuo sam da kabina od zmaja 141-142 odlicno pasuje na moj kombajn uz minimalne prepravke...
 
Ispravite me ako gresim ali ja mislimda kabina od Zmaja 141-142 nema nasta ne pase... :osmeh: Unirvezalna je.... Ja sam imao isto minimalne prepravke samo sam prepravio vrata...
 
ovo prozorce se ne otvara trenutno nisam imao kad da pravim okvir.ali moze vrlo lako da se doradi.probao sam pre toga kroz gornji prozor dohvatim i topling i vreteno bez problema.sta cu kad imam dugacke ruke:osmeh:

a traktorce je u originalu "72 mada je motor zaista odličan pokazao se dobro u radu zadovoljan sam.i poluosovine su zamenjene kod prethodnog vlasnika

i ova kabina je pucala kod prethodnog vlasnika pa je on ojacavao ovim kosnicima.ja sam samo prevario malo bolje.nije lepo pogodio ove uglove ali nisam hteo da secem pa opet da varim oslabio bih ga vise

Pešut
Vidim da si bušio ovaj pleksiglas, možeš li mi reći ima li neka posebna tehnika bušenja ili se lako buši?
Imam komad koji mi je ostao od zadnje šoferšajbne pa planiram da radim ovako nešto kao kod tebe, da pokušam da zatvorim ovaj zadnji dio?
 
ma bušio običnom burgijom za metal.samo dobro naoštrena i polako bez pritiskanja i uvijanja.ide kao u sir.doduše ja sam samo manje rupe bušio mislim da je bilo 5mm.neznam kako bi išlo sa većim prečnikom.
probaj na nekom parčetu otpada pa posle gde treba.i nemoj po mrazu jer su sigurno šanse za pucanje veće
 
Veliki obrtaji bušilice i mali leđni ugao prilikom oštrenja burgije....
 
Nazad
Vrh