Pravljenje kabina

Moja kabina već ima 9 godina, ali evo tek sada se našlo vremena da je završim i iznutra. Biće verovatno još poneki zahvat s vremena na vreme, ali ovo bi trebalo da je to.
140820121462.jpg

140820121463.jpg

140820121466.jpg

140820121464.jpg

140820121457.jpg

140820121459.jpg

Unutrašnjost ima ovde http://poljoinfo.com/showthread.php?1540-Tapaciranje-kabine/page6
 
Normalno da sam ja pravio, do zadnjeg lima i šava, za ovo neverujem da bi našao nekog da mi radi, a i koštalo bi me...
 
Danas bio na njivi, i utisak je pozitivan, ali moglo bi još bolje.
Bez tapacirunga je bila buka odprilike na nivou serijske IMT kabine novijeg tipa, a sa tapaciranjem je skoro upola tiši, sada se skoro i nečuje buka spolja, ali se čuje brujanje same kabine, od silnih vibracija motora. To je sledeće, da pokušam da doteram gume na oslanjanju, da budu mekše.
 
tesla svaka cast!

kako si resio pregradu izmedju rezervoara i komandne table i deo ispod table gde je orbitrol?jel ti se mogu te oplate skidati ako bi nedaj boze trebalo raditi neke popravke?
 
Kabina je i spreda zatvorena, a orbitrol je na kabini, i ima sa desne strane lim koji se može skinuti, da bi se prišlo orbitrolu. Inače sve u kabini je pričvršćeno o samu kabinu: orbitrol sa volanom, poluge kvačila, kočnice se cilindrima, sedište, izuzev ručica menjača, i poluga za pr.vuču, kardan,...
Danas sam još doterao gumeno oslanjanje, i dodatno smanjio vibracije, tako da je unutra još za desetak posto tiše :osmeh:.
 
Morala je ručica da se produži, i to za dvadesetak cm, a komande hidraulike sam sada pre tapaciranja rešio ovako, i pokazalo se odlično
140820121461.jpg

a za živce, nemaš ni predstavu koliko ih je trebalo, a tek vremena... Ovo je posao, da se radi samo iz zadovoljstva, a nebi moglo da se naplati.
Sama konstrukcija kabine i postavljanje, nezahteva mnogo vremena (sem dobrog planiranja), ali zato zatvaranje, obilaženje svih onih sitnica, prepravka komandi, koje sve mora da se odradi na licu mesta, pa usaglašavanje istih, a povrh svega, da sve to i liči na nešto, oduzima neverovatno puno vremena.
 
Tesla imam predstavu jer se bavim sličnim poslom koji je veoma blisko vezan sa ovim što si ti napravio. Zato sam i napisao da treba živaca i živaca.... O vremenu i naplati ne bih. Sve u svemu-remek delo! Kome zvuči smešno nek proba da napravi nešto makar i slično!
 
Evo slika novog krova kabine koji sam pravio ovih dana:

Stari krov:

2ikw9ip.jpg


Novi krov:

2qivia8.jpg


Pogled na ventilaciju i radna svetla:

dortdz.jpg


Slika iznutra:

ztx54h.jpg


Iznutra je obložen stiroporom debljine 2cm i tapaciran komadom itisona...
 
Nazad
Vrh