Prašenje krmača

Mora strogo potrositi odmah ili moze malo da stoji?
 
Nesto hitno moram uraditi.svaka krmaca koja se oprasi nakon 15dana im ugine vise prasadi ..jedva imam zalucenih
 
Алфа 9 од чега тачно угину? Ако може и слика угинућа. Коли би њих одма у старту покрчио, можда ти треба нешто друго.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nece eserihija bas odma da ih napadne,i ja sam imao slucaja da ih potamani posle 10-15 dana samo ih zakaci beo proliv iscede se i ujutru mrtvi

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Може да буде и клостридија. За то је већ потребан бајкокс или толтарокс. Ако крећу проблеми 7-8-9 дан не би ни њу искључио.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Јел 2 дана после рођења? Ако сам добро разумео

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Поред вакцине набавите негде бајкокс или толтарокс за прасад не живински. Даје се преко уста 0.7 мл по прасету (per os) и штити прасад против пролива. Даје се 2-3 дан када се даје гвожђе и секу репови. Добра страна је да пролив стаје брзо или не долази до појаве а лоша страна каренца од 77 дана!!! Није грешка. Модерно свињарство не може без њега.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Kaodiar S može biti dobar izbor leka kod tih prasad starosti 2 dana. Mada ostaje pitanje šta je glavni razlog proliva i uginuća prasadi.
 
Vec gubim volju..ili sam vec izgubio skroz...dok ne rasprodam sve..pa dezinfikujem celo dvoriste pa opet nanovo
 
Zravo ljudi ,Imam par krmaca pa dosta pratim ovu temu pa reku da se ukljucim u pricu.
@alfa 9 cime hranis krmace ?
ja sam imao slucaj da sam krmacama dao neku domace pecenu soju tj koncentrat sa takvom sojom.. u to vreme sam imao samo jednu krmacu sa 10 prasica ostale su bile samo suprasne ...Uglavnom tim prasadima je bilo oko 4 nedelje i bili su dosta dobri dok nije poceo neki beli-zuckasti proliv bas redak ,curilo je iz njih non stop..dolazio veterinar ,davao nesto od proliva ma nije vredelo nista ..bukvalno za dva dana kost i koza i svaki dan po jedno otpadne. posle par dana ja posumnjam na mleko i odlucim ja tih 5-6 sto je ostalo ..za 3 dana prasad se preporodila.
e sad dal je bilo do te soje ili nesto do krmace ne znam al to je moje iskustvo pa mozda pomogne :)
 
Pa to i mi znamo jer prasici dok sisaju sve dobijaju preko mleka zato treba da se leci krmaca a ne prasici

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Обично сунцокретова сачма направи проблем код дојара. Ако нешто није довољно добро термички обрађено или прописно складиштено. У том случају умешати тригуард кроз храну, пролив стане за 1-2 дана. Инјекционо цефалоспорин или енроцин 5% нешто би требало да ради.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazimica cist Jorksir, prvo prasenje. 16 oprasila, 14 zivo.
0a896329975e99937a68bc3149f99a70.jpg
b82c5c8ee50fabad803fcedb60b15465.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Posto sam je uzeo od umaticene krmace, koja je cista u rasi. Hteo sam da je ukrstim sa Landrasom. vestacka oplodnja nije "uspela" posto je trazila ponovo pripust. Nije bilo svezeg semena pa ju je oplodio vepar. Na zalost ne znam mu genetiku, ali su prasad odlicna!
 
Jel ima neko iskustva sa nazimiciama od Nukleus Agrar iz Ruskog Krstura?
Nesto mi slabo prase moje "domace" krmace pa bih hteo da poboljsam genetiku.
 
Nazad
Vrh