Prašenje krmača

Kad je najbolje dati oxitocin? Kad izbaci jedno-dva praseta ili pre prašenja?
 
20 минута после избаченог првог прасета. Поновити после 2 сата од првог давања. Не би требало давати више од 3 пута, може доћи до проблема. Од 2 мл назимице до 3 мл велике крмаче.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
20 минута после избаченог првог прасета. Поновити после 2 сата од првог давања. Не би требало давати више од 3 пута, може доћи до проблема. Од 2 мл назимице до 3 мл велике крмаче.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Ukupno 2-3 ml ili po dozi?
 
Једна доза 2-3 мл. Значи не више од 9 мл по прашењу. Може се поновити после прашења 24 сата + антибиотик и испирање јодом. Тако практикујемо на фармама. Код куће ако се праси без проблема, онда само дајем окситоцин на крају прашења да избаци постељицу. Свако давање окситоцина покреће контракције и лучење млека. Ако је велика крмача дешава се да се брзо умори и не може да изгура прасад. То се треба препознати и вадити прасад из ње. У супротном се удаве у њој. Обично буду баш крупна прасад.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
U nedelju bilo prašenje jorkširke 14 živih i 2 mrtva, zasad ovih 14 su dobro, kad im udarati gvožđe?
 
Imam problem sa suprasnom krmacom kojoj je drugo prasenje,u zadnje vreme mrljavi sa hranom a od pre 2 dana uopste ne jede.Veterinar je bio neki dan i udario joj vitamine i kao to je to?Jel ima neko neki savet sta da radim? Treba da se prasi za manje od mesec ,a imao sam peh pre nekih mesec dana da mi je crkla krmaca 8i dan od prasnje pa me je jos vise frka zbog toga svega? Hranu nista nisam menjao.
 
Промена времена, високе температуре. И ја имам једну цео дан прележи. Увече устаје да једе. Кад су високе температуре требало би их хранити ујутро и увече.
Само да имају довољно свеже воде, ако немају појилице.
Од витамина ад3е и витамин б или селен.
Ако престане да једе може индигест/менбутил.
Ако је у могућности поквасити бетон испод крмача. Али не да пливају у води. И то радити пре врућина или после. Никако кад је најтоплији део дана.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
I ja sam imao isti problem, ja sam palio ventilator da je malo rashladni, sad je oprašena pa joj je malo lakše
 
Ja sam u nedelju dao jednoj krmači hormon 7 dana prošlo i nisam primetio da traži
 
Може се десити да је имала тихи еструс па је хормоном поремећен циклус. Или јој нешто фали. Она је већ на граници да буде претешка за припуст а касније за прашење. Треба пробати мало је стресирати и убацити масти у храну.
Који је хормон?

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Може, 15 дана од првог хормона.
На фарми имамо оваквих проблема са чистом расом. Ма шта да јој радиш она не тражи. Пробамо са хормоном, ако не уђу у еструс помешамо неколико група назимица. Опет хормон и ако нема ефекта оде за доручак.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Промена времена, високе температуре. И ја имам једну цео дан прележи. Увече устаје да једе. Кад су високе температуре требало би их хранити ујутро и увече.
Само да имају довољно свеже воде, ако немају појилице.
Од витамина ад3е и витамин б или селен.
Ако престане да једе може индигест/менбутил.
Ако је у могућности поквасити бетон испод крмача. Али не да пливају у води. И то радити пре врућина или после. Никако кад је најтоплији део дана.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Da li indigest sme da se daje u visokoj suprasnosti?Uputstvo kaze ne a sta kaze praksa?
 
Nazad
Vrh