Prašenje krmača

Velika muka bez uklještenje,prasići oko nje,nezna jadna gde da stane ni da legne niti da stoji,jedva sam uspeo da joj dam oksitocin.Valjda završila prašenje,deset komada oprasila,seme od Danskog landrasa,kaže doktor veterinar.Kako sada da joj ubrizgam penstrep kada skače jer je grizu"a tek kako da im posečem zubiće,nikako,pa kako im bude.Ima li ko neku preciznu i jasnu skicu uklještenja sa pravim dimenzijama,pozdrav.

Послато са LG-H815 помоћу Тапатока
 
Velika muka bez uklještenje,prasići oko nje,nezna jadna gde da stane ni da legne niti da stoji,jedva sam uspeo da joj dam oksitocin.Valjda završila prašenje,deset komada oprasila,seme od Danskog landrasa,kaže doktor veterinar.Kako sada da joj ubrizgam penstrep kada skače jer je grizu"a tek kako da im posečem zubiće,nikako,pa kako im bude.Ima li ko neku preciznu i jasnu skicu uklještenja sa pravim dimenzijama,pozdrav.

Послато са LG-H815 помоћу Тапатока
Evo i slika,jedva
e1c047e0a143d10af708d4a5e85f4204.jpg
4939cab655f6e91b0c6f67d460ff4009.jpg
a06592515636aa58ae93b0f179d05534.jpg
d8a0db394ab3c92448cae1e18960010c.jpg
c1adcf642f3c169161003909dd3b0804.jpg


Послато са LG-H815 помоћу Тапатока
 
Najbolje je dok se prasi da sklanjas prasice negde pod kvocku I kad zavrsi prasenje udaris antibiotik i dexametastazon poseces prasicima zube I onda ih pustis kod nje

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Najbolje je dok se prasi da sklanjas prasice negde pod kvocku I kad zavrsi prasenje udaris antibiotik i dexametastazon poseces prasicima zube I onda ih pustis kod nje

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Ma znam druže ali za to treba da je ona odvojena od njih a ovako po čim uzmem prase a ono ciči ,eto nje da mi otkine batak

Послато са LG-H815 помоћу Тапатока
 
Imaa I takvih zajebanih ali moze se nekako I sa njima,ja sam od jedne takve dok nisam imao kaveze lopatom vadio prasice

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Завршила са 7, мало разочарење, али имам још 2 у датуму. Опрасила се сама на 114 дан. Укљештења сам баталио због места, овако ми је пуно лакше. 20 минута после првог прасета иде окситоцин и понављање на свака 2 сата ако има потребе. Ако није проблематична обилазим сваких сат времена. Ако има прасића одмах се зуби секу и пупчана врпца. Ако су слабија прасад дам и витал+ или фирст гел. Не морам да подбацујем под квочку нађу је они сами. Крмаче и назимице држим могу слободно рећи полу-номадски сваки други дан су на отвореном испод ораха. 4 ара су већ х пута преорали али су зато мирне као бубице. И науче на команде како да уђу изађу и где да иду. Али кад сам имао јоркшир- дуроке е то је била борба. Једна имала 295 кг а друга 375 кг кад сам их продао. За њих није постојала ограда ни зид.
21402456fe83998eba966d4afbcc419e.jpg


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ja najviše volim jorkširke,jesu lude i prgave ali su zato kao stene,imao sam i landrasa jesu lepe krmače ali nekako su mlake i kilave za moj ukus pa kad se oprase slabo jedu sve nešto mrljave a jorkširka se prasi i ustane da jede,a za svinje nema ništa bolje od ispusta koga na žalost nemam i to mi je za sad neki plan da uzmem neku njivicu iza kuće ali slaba vajda za trgovinu jer se gazda nećka a kad me je nudio pre desetak godina ja sam se s...bao što nisam uzeo ali biće valjda
 
Ja sam juče kupio 9 komada prasadi za priplod, imaju oko 15kg. Primetio sam danas da 2 komada imaju bruh. Hoće se to povući ili su za klanje?
 
Уф, то је мало зезнуто. Генерално на фарми се такве шкартирају. Мада сам виђао по селу да има пупчаних херниа величине шаке и опет се прасе. Проблем је ако се та херниа повећава како расте прасе. Боље је не остављати их и не ризиковати. Сачекајте до неких 25-30 кг да ли се повећава или не.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Уф, то је мало зезнуто. Генерално на фарми се такве шкартирају. Мада сам виђао по селу да има пупчаних херниа величине шаке и опет се прасе. Проблем је ако се та херниа повећава како расте прасе. Боље је не остављати их и не ризиковати. Сачекајте до неких 25-30 кг да ли се повећава или не.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.

Jedne godine se tako desilo i kolegi, taman kad je odlucio da zakolje prase a prasetu nestala ta kako kazes hernia
 
Pozdrav.vec drugi put mi se krmace oprasile..vrlo dobro ali broj prasadi iz dana u dan se smanji.. ugine po 1-2svaki dan.. sad im je 12 dana neki debeli neki kost i koza..sta je to u pitanju..hranu po recepturi dajem
 
Koja injekcija se daje nekoliko dana pre prasenja, da onda prasici budu imuni na unutrasnje parazite. Ne mora da im se daje Ivermektin ili tome slicno?
 
Upravo se to daje krmaci najmanje 7 a najvise 14 Dana pre prasenja

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh