Prašenje krmača

Masala.Dali ja to vidim osmeh na tvom licu.:osmeh: Komada x cena.::super:: Konacno da i tebe sunce ogreje.:ppozdrav:
 
Sta sve vi dajete prascima nakon oprosaja pa do odlucenja tj. sta sve od injekcija bas me zanima sta se kod vas sve udara prascima od prasenja pa do odlucenja?Mozda bi se mogla i nova tema otvoriti bas na temu davanje injekcija prascima u kom vremenskom intervalu sta i kako ali eto moze i ovdje.
 
Znaci i kod vas ide sa gvozdjem tako i ja radim mislim 3 dan udaram zeljezo i vitamine,a nakod odlucenja ivermektin.U poslednje vrijeme pocinju da udaraju i pencilina po 0,5 ml po prasetu.
 
@crni gruja

I ja se slazem sa tim i mislim da nema potrebe za davanje pencilina,gvozdje i vitamini 3 dan (vitamin nije skup pa zato ga i dajem) i posle od parazita i to je dosta.
 
ja dajem gvozdje 3 dan a vitamine dajem 7 dan tako celog veka a protiv gliste kad budu 25-30 kg prasici
 
I ja udaram odmah po odlucenju ne cekam do te kilaze jer ih od te kilaze vec prodajem tako da meni treba da ih ocistim do tada od parazita da brze napreduju.
 
pa zato sto ti prasici od 12-15kg po odlucenju nemaju uopste parazita odakle im toliko rano ja to tako radim i imam odlicne rezultate
 
Pre dva dana mi se oprasila krmaca landras osemenjena takodje landrasom 117. dan 14 prasica svi zivi i zdravi. Prasenje je proslo za dva i po sata.
 
Nazad
Vrh