Prašenje krmača

2jcl0j.jpg
,evo i slicica prvopraskinje
 
Juce jedna oprasila 9 zivih i 3 mrtva inace landras je nazimica a osemeni sam sa durokom.A danas se oprasila jos jedna 12 zivih i jedno mrtvo,ona je landras hempsir a osemenio sam sa durokom.Slike cu izbaciti sytra...
 
76b0b1cf.jpg


moji jutrasnji , prvi je izasao u 08,15 nakon toga je dobila 2 cc oxytocina i u 11,20 izasla posteljica, 11 komada, porodna tezina 1,52 kg. slikao sam prije odsjecanja zubi i prve doze gentamicina. Oplodjena je jednom dozom landasa i jednom dozom piatrena.
 
etwh3p.jpg

ettqnk.jpg

30begz5.jpg

2zhffhy.jpg

71i59f.jpg


13kom. zasad su super.u jednom postu sam rekao da dajem sirovu detelinu od pocetka.da neispadnem lazov(posto neki nisu verovali)evo dokaz.
 
Svaka cast i korisni bili.Ovo za detelinu prvi put cujem.Znam da navodno ne valja za proliv,a suva se opet daje za zaustavljanje istog.:sta:
 
5d351262.jpg


malo je prljav jer sam ga ispraznio ali jos nije zavrsio u smecu , ide ga 1 ml preventivno, a ukoliko mi dobe proljev onda prvi put im dajem 2 ml i to je vecinom dovoljno, no ponekad nekima treba ponoviti i onda dajem jos 1ml. to je za prasad od 1 do 3 dana starosti, a imam negdje i jedan madjarski koji je za starije do 14 dana. ako ga pronadjem slikat cu ti i njega , ali sam ga negdje zagubio jer mi na svu srecu nije vec dugo trebao. (kuc, kuc, kuc po stolu)
 
Nazad
Vrh