Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

Fontana je napisao(la):
@MILOS D.T
Nek je sa srecom Milose, znaci bice prodaje za Bozic,
a nadam se da ce i cijena biti bolja!!! :ppozdrav:

Biće,biće :D ja znam moju cenu već unapred ispod koje nedam prasice. ::namigivanje:: :ppozdrav:
 
ajde Sremac nek su ti živi...i ja čekam,pa ćemo da vidimo kakva će ispasti ova kombinacija..
 
Ej,nepreteruj :haha:
Salim se,bravo.Najbolje je kad se oprase u dan-dva razlike,bar meni tako odgovara. Sve najbolje ::000::
 
Hvala, :haha: :haha: ::namigivanje:: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1287769298[/time]
_________________________________________________
Ova je od juče :D
5jyaec.jpg


ova je od danas,udavila mi jedno :zli: :zli: ,al dobro :cao:
51ujkk.jpg
 
MILOŠ D.T je napisao(la):
Sad se oprasila još jedna ima isto 8 komada. ::svaka cast:: :bravo: :D :ppozdrav:
Jesu li ovo nazimice i njihovo prvo prasenje.?. Ako nisu kako su se prasile ranije,koliko prasadi i koliko ocuvaju do zalucenja.Pozzzzz :cao:
 
Jesi li vodio evidenciju,kakav im sveukupni prosek? koga si pripustao= nerasta ili veterinara ::namigivanje::?
 
meni se desilo da je bilo velikih problema na jednom od prasenja..morala da ide na prinudno klanje cim sam ,,zalucio prasad i malo utovio ... drugi problem pala mi na zadnje noge ..okostavanje zgloba nisam smeo da rizikujem da ostane suprasna ..ali u svakom slucaju sve god je u dobroj kondiciji i prasi zadovoljavajuci broj prasadi cuvaj je i pazi.... :ppozdrav: ::namigivanje::
 
markob je napisao(la):
deseti prasci:haha:?pa koliko godina se krmače prase kod vas, kakva li ona bude kada se kolje??

Da deseti.Držim krmaču dokle god valjaju prasici od nje.E to kakvo je meso od nje me neinteresuje nimalo jel kad sklanjam (škartiram)krmače one idu na klanicu.
 
markob je napisao(la):
deseti prasci:haha:?pa koliko godina se krmače prase kod vas, kakva li ona bude kada se kolje??

ja sam cuo da kad se tako mator brav kolje on se prethodno nadrinka rakije i onda otpusti meso bude mekse od prasetine :sta:
 
sircetom ne rakijom...popije pola litra sirceta i posle meso bude meko...ali moras da pazis da je zakoljes pre nego sto rikne od tolkog sirceta... :haha:
 
Nazad
Vrh