Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

Meni se isto čini 14, al neznam jel ima koju skrivenu od malog ili noge ::namigivanje::
Jel kome bilo da na jadnoj strani krmača ima sise asimetrično postavljene tj. sisu više na jednoj strani?
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Jutros kada sam krenuo da namirim, prazan obor a krmače nema u boksu :sta:, izasla iz boksa, vrata se nekako otvorila a našao sam je u šupi pored traktora oprasila pet kom. jedno je zgnječila, strašno :zli:. Prvi put oprasila 8 kom a sad 5, radio sam VO, neznam dali je do semena. Razmišljam da je januara zakoljem, ali zao mi je jako je dobra, mirna jokširka.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

ako imas jos prasilja kolji koji ce ti ku*ac, sad ide zima meso da se susi, slanina, kobasice..
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Ako je oba puta VO,ja bih prvo probao proverenog vepra.Mozda je seme lose transportovano,pa se sjebalo.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

cika_jova je napisao(la):
ako imas jos prasilja kolji koji ce ti ku*ac, sad ide zima meso da se susi, slanina, kobasice..
imam jos 4 suprasne, a tako ce i biti najverovatnije ide pod noz

Post je spojen: [time]1287228645[/time]
_________________________________________________
Seme je iz Velike Plane, oni isporucuju petkom a ja sam je osemenjavao u cetvrtak, znaci stajalo je 6 dana a i bilo je toplo krajem juna ko zna kako i cuvaju seme.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

pozdrav!zanima me vase misljenje i iskustvo!posle koliko dana od odlucivanja prasica krmaca trazi nerasta?tek pocinjem da gajim svinje,ali sam ih gajio tj.moji roditelji kad sam imao 15-ak god pa sam nesto zaboravio?
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Od 3. dana prati.Nema pravila,zavisi od kondicije krmace.Kod mene obicno 4-7 dana po odlucivanja.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

tu nema pravila..vodim evidenciju.moras da pratis ponasanje ,svaka je prica za sebe..evo ja imam jednu uvek me zeza ..ide pod vepra 6 -ti dan pa sledece pripust 21, cini mi se da je trazila 11 -ti dan ..nikad joj neznas kada ce da trazi ovih dana me izmatretirala i juce i danas ..(nista).. ne da- nece ,kad bude postala uznemirena ..cekam i zavirujem joj pod rep svaki dan dok je ne pripustim ::namigivanje::
 
Odg: PRASENJE KRMACA

@MILOS D.T
Nek je sa srecom Milose, znaci bice prodaje za Bozic,
a nadam se da ce i cijena biti bolja!!! :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh