Prašenje krmača

to je velika greska nasih ljudi,sto ne stavljaju krmace u ukljestenje..ja nepamtim kada mi je krmaca zgazila neko prase...a ukljestenje dase napravi od obicnih letvica i srafova ne kosta vise od 1000 din...a mnogo znaci :cao:
 
**greška ti krmacu,jutros je prignjecila jednom noge zadnje,pokretan je on,al' vidim da dobro santa,sutra im je 3 nedelje.


sta da radim sa njim?
malo mi je da ga koljem!
 
meni se jednom desilo da kada smo strojili jednu turu - imali su oko 30kg, jednog veprica podignemo za zadnje noge u vis da ga izvadimo iz boksa i njemu samo nesto puce u krstima - mi ga vratimo nazad - nismo ga strojili i on nije mogao da ustane na zadnje noge..
ustao je tek posle jedno mesec - mesec i po dana, onako se jadan koprcao samo na prednjim, al je jeo, kada je konacno ustao na zadnje noge nije nikad isao kako treba nego je nekako nabadao..
moje misljenje je da ga ostavis, to je mlad brav srasce mu to, i u prvoj zgodnoj prilici skrati ga za glavu - neka bude prvi na rang listi za klanje :haha: :ppozdrav:
 
Moja krmaca je jednom prasetu , starom desetak dana polomila prednju nogu u zglobu... Nisam mogao da ga koljem (vepric) jer je bilo bas malo, ali sam ga pustio i dao mu veterinar anti-biotike, kao preventivu. Nogaotekla kao da je balon, strasno bilo videti.. Sada je i on porastao, jede uredno ali dosta je zostao od ostalih.I , jos nije stao na tu nogu, nego je vuce po podu.
 
Hvala Karalicu.Krmača je moja ljubimica.Na prvom prašenju se pokazala odlično,očuvala je svu prasad.Dosta je mlečna i dobra majka.Od ovog legla ako bog da ostavljam za priplod tri devojčice :haha:.Inače osemenjena je jorkširom iz Agronorovog centra pa se nadam da će biti dobro leglo.A uklještenje je moj ručni rad.Potrudio sam se da bude i lepo i praktično :cao:.
 
kako vam se svidja agronorovo seme ja sam sad poceo sa tim semenom po me zanima dal su stvarno tako dobri
 
nocas mi se i druga krmaca oprasila,sama bez ikoga,7 komada zivih(za sada),1 prignjeceno i 1 ugljenisano!

::svaka cast::
za prvi put i vise nego odlicno.
 
Veceras se krmaca oprasila 14 komada, nesto je ona prignjecila, jedno mrtvo rodjeno.
Trenutno 11 komada.
Pre par dana druga krmaca 8 komada.
Jos se cekaju dve za prasenje u naredih nedelju dana.
 
a meni zbilja u zadnje vrijeme nikako ne ide...jučer jedna od 9, 6 živih,dve mumije i jedan mrtav,katastrofa,ima li tko za podmetanje:haha:?
 
Nazad
Vrh