Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

Prosek mojih krmača u zadnjih 1,5 godinu je 11 odgajenih prasadi, nisu baš svi najujednačeniji, ali do 40 kg se ujednače. A inače broj oprašenih prasadi po krmači mi se kretao od 10 do do 19. Ta sa oprašenih 19 odgajila 14, koliko je imala i sisa. Iz tog legla sam ostavio dve nazimice, i njih sada samo i imam. To je ova što je oprasila 13, to joj je drugo prašenje. Ali to što mi radimo je čist hobi, ćale voli svinje, ali nema perspektive bez min 15 krmača.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

@ francuz
Meni je doneo drug sa instituta,a ima ga u prodaji u vet. apotekama. Pre njega radio sam dezinf. sa Asepsolom-rastvor kojim se dezinfikuje sve redom,od javnih povrsina do hiruskih sala i doktorskih ruku.Njega imas u humanim apotekama,ali vodi racuna ako ces njega da uzimas,da uzmes koncetrovani rastvor a ne vec rastvoreni,usteda je velika u novcu.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Izjutra se počela jedna prasiti dosad ima 10 komada ali sad sam je ostavio pa kad se vratim sa posla videćemo krajnji rezultat ,još jedna treba da se prasi ali zasad je mirna ...
 
Odg: PRASENJE KRMACA

hvala svima.. :ppozdrav:

danas im secem zube...a repove nikada nisam sekao...a veterinar dolazi sutra da da gvozdje.. :D
 
Odg: PRASENJE KRMACA

kako vi to tako lako...moja jedna krmaca treba 14.oktobra da se prasi,vec danima nespavam lepo...
 
Odg: PRASENJE KRMACA

ihhhhh danima...ja sam ovu moju obilazio samo 2 dana prad prasenje i to po jedanput nocu oko 3... nema cega da se plasis...cak se ova moja sada i sama oprasila... :D
 
Nazad
Vrh