Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

ma samo štafla hrastova i udri ide slika odmah

Post je spojen: [time]1284877662[/time]
_________________________________________________
http://de.tinypic.com/r/23kylar/7


Post je spojen: [time]1284903056[/time]
_________________________________________________
2s0ehrp.jpg

Post je spojen: [time]1284928353[/time]
_________________________________________________
sve je montazno,na lijevoj strani vidis seraf,sve ja na tom sistemo kad prodje samo odvrnes i milina-beskonacni vijak i sam sebi rezes koliko ti treba...
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Krmača sa prve slike je pijetren -landras pa je na nju puštan durok
krmača sa druge slike je durok- hemšir pa puštan je na nju durok.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

ajd baš me zanima ova druga kombinacija kakvi će biti prasci,čuo sam da bi trebali biti kao odlični za tov...imam nazimice iz ove druge kombinacije pa me zanima o tome sve...



MILOŠ D.T je napisao(la):
Krmača sa prve slike je pijetren -landras pa je na nju puštan durok
krmača sa druge slike je durok- hemšir pa puštan je na nju durok.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Danas mi se oprasila nazimica F1,10 zivih i 2 mrtva.Oprasila se na 111. dan.Zna li ko zasto je poranila?Predpostavljam da su je poterala ova dva uginula,jer su bili kao mumificirani pa mislim da su ranije uginuli,mada iste velicine kao i ostali.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Hvala Milose.Nisam ih slikao,zezao sam se oko krmace jer mi se nije oprasila u ramu-nece lujka da se smiri u njemu pa sam morao da je pustim napolje.SUtra cu,ako ih ne pognjavi i budem imao sta da slikam. :sta:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Najljepši su tada, kada se okreću, pa onda pečeni uz :ppozdrav:
@Nikola.KV Bit će oni dobro. Kad je 10, obično bolje napreruju i veći su u startu. Moja je lani oprasila 13 i sve othranila, malo jesu bili manji, ali su to nadoknadili u narednih mjesec dana sa starterom :D
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Malo mi frka jer je prvopraska,danas nagazila jedno,ono cvili a ona nezna sta se desava.Morao sam ja da je pomerim.Al bice valjda ok. :ppozdrav:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

ma bice to ok, treba i njoj malo vremena da se privikne na njih

nek su gazdi korisni :ppozdrav: ::novac::
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Hvala cika Jovo,hvala profesore. Jutros sve ok,na broju su :D
Profesore Vase misljenje u vezi ranijeg prasenja?Zbog mrtve prasadi ili ?
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Nikola.KV je napisao(la):
Danas mi se oprasila nazimica F1,10 zivih i 2 mrtva.Oprasila se na 111. dan.Zna li ko zasto je poranila?Predpostavljam da su je poterala ova dva uginula,jer su bili kao mumificirani pa mislim da su ranije uginuli,mada iste velicine kao i ostali.
Krmaca moze da se prasi od 110-og dana,nemojte se nista brinuti.sve ispod 110 dana se smatra preranim porodjajem ili pobacajem.
To sto si imao 2 mumificirana praseta nemoj da te brine nije nista,desava se.Jer od tih 10 koliko je oprasila ima vise zenskih ?
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Iskreno nisam gledao.Nikad negledam prvih par dana,neznam zbog cega,posle vec gledam koliko njih treba da obezmudim.
Post je spojen: [time]1285071827[/time]
_________________________________________________
Evo slicica
jl7b5w.jpg
11rrhj4.jpg
 
Nazad
Vrh