Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

@ Nikola KV
Slažem se sa tvrdnjom da svako prašenje posle 110 dana se može smatrati normalnim, i moja krmača se oprasila 112 dana a 13, lepih i zdravih oprasila. Što se tiče mumifikacije ploda kod svinja vlada mišljenje da je to pojava na koju može uticati veliki broj faktora, i to prvenstveno spoljašnje okoline kao što su prisustvo mikotoksina i hormona u hrani, zatim stres u toku bremenitosti, udarci i povrede i oni dovode do uginjavanja ploda u nekoj fazi razvića i njegove mumifikacije. Znači stvarno veliki broj faktora utiče, tako da je najbitnie pridržavati se nekih standardnih postupaka u toku bremenitosti. I pojava mumificiranih plodova nije posledica ranijeg partusa, već se igrom slučaja se desi i to. I kod procene plodnosti krmača se uzima i broj mumuficirane i mrtvorođene prasadi jer te jajne ćelije su se oplodile, implantirale i počele svoj razvoj što je jako bitno.
@ Francuz
Ajde bar 12 komada da bude. :ppozdrav:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

KAKO SE IZBORITI SA PROLIVOM KOD PRASADI STARIH 10 DANA KRMACA SE OPRASILA 111 DAN
 
Odg: PRASENJE KRMACA

NA POMAZE I VET. JE VEC DAVAO ANTIBIOTIKE JEDAN JE UGINUO A PROLIV JE VODENAST
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Ja sam jedno prase (digo iz mrtvih)sa tim lekom.Probaj pa ćeš da vidiš. :cao:
Post je spojen: [time]1285098660[/time]
_________________________________________________
Piši malim slovima,pisanje velikim slovima na forumu se smatra VIKANJEM. :cao:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

@prof. dr. Seljak
Hvala na odgovoru,nisam imao ovakvih situacija do sad pa nisam bio siguran kako na njih da reagujem.
@zizak
Nije kaodiar uvek resenje,ja sam izgubio 2 kom od proliva zbog njega.Ja bih smanjio kolicinu koncetrata krmaci,pomesao ga sa st. brasnom i spricao prasad sa po 1 kubik Neotila(Neosulfoksa) 3-5 dana.To je moj postupak kad mi prasad na mleku dobiju proliv.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Kaodiar retko dajemo.
Ali zato inekcije PEN-STREP, kod mene resavaju problem.

Proliv staje istog dana.

Ovi su mnogo mali :sta:
Previse kaodiara moze vise stetiti nego koristiti.

Prasici su mali, i desava se da presisaju. To dovodi do proliva.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

ajme neurednih li zidova u svinjcu,a tek se oprasila....haha možda i bolje,praščići steknu imunost odmah na neke stvari, sorry, trebao si slikati malo niže da se ne vidi..(bez ljutnje), al nek su oni živi i zdravi..
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Pre ubacivanja prasilje vrsim dezinf. Oxicid S-om,svaki put,a da krecim morao bih svaki mesec.Kome smeta nemora da gleda :ppozdrav:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

JA vrsim dezinfekciju tako sto sipam hlorovodenicnu kiselinu u jacoj koncetraciji u pumpu od deset litara, pa lepo sve isprskam domacinski, brzo se susi , ubija sve mikroorganizme, antiseptik je.. Elegantno, fino , nema krecenja...
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Samo jedna opaska ono što mi zovemo krečenjem je čisto više vizualni efekat pa deluje da je čisto (dezinficirano ) u stvarnosti da bi to postigli sa krečenjem (dezinfekciju) onda bi pre krečenja trebali gasiti kreč (kameni)ovako nije na odmet koristiti neki vrstu dodatne dezinfekcije ali moje mišljenje da je do dana današnjeg neprevaziđena masna soda ,ali imati na umu da ni previše sterilini uslovi nisu baš dobri jer prasići kad tad izađu iz boksa i onda bude svašta :cao:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Cestitam Francuz,da su zivi,zdravi i korisni.
Ovaj Oxicid S koriste na Vet.institutu u Kv za dezinfekciju objekata,dezo barijere i slicno,i kazu da je vrh.Ja ga isto tako razmutim u pumpu,isprskam,sacekam pola sata i isperem.Do sad nisam imao problema.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Hvala na svima na cestitkama,
kakav prosek imate vi na prasenju u broju prasadi?
Post je spojen: [time]1285219447[/time]
_________________________________________________
Nikola.KV je napisao(la):
Cestitam Francuz,da su zivi,zdravi i korisni.
Ovaj Oxicid S koriste na Vet.institutu u Kv za dezinfekciju objekata,dezo barijere i slicno,i kazu da je vrh.Ja ga isto tako razmutim u pumpu,isprskam,sacekam pola sata i isperem.Do sad nisam imao problema.
Gde nalazis taj Oxid S u prodaji, da ne postoji neka adekvatna zamena? :sta:
 
Nazad
Vrh