Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

Krmacica se oprasila pre 3 dana,9 kom,2 su otpala posle prasenja. Ovo joj je drugo prasenje,parena pod razlicitim veprom.Na proslom prasenju (kao nazimica) oprasila je 14 kom. Vase misljenje zbog cega je ovako malo? Dva puta je vepar pripustan-uvece i ujutru,na nju.Ja mislim da je zbog vepra,al opet...
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Prvo prasenje od tog vepra,otac i majka su mu priplodni,krmaca pustena na vreme.
Prvi put se parila pod njegovim ocem.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Nemam pojma,radim sa svima isto.Za mesec mi se prase 2 pod tim veprom,pa cemo videti,ili je nindza il je mindza ::namigivanje::
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Tibore mogu te pitati i privatno ali nek se zna o cemu pricamo , koliko ti je visoka paleta na kojoj lezi svinja malo je mesta za prasice u prvoj nedelji i sta je ispod slame.
Srecno
Post je spojen: [time]1283291047[/time]
_________________________________________________
Nikola ti si kriv, dan ranije si trebao da reagujes ako imas uslova bilo bi vise prasica.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

dkocic@Visina palete 5cm,a ispod slame je beton a čim im bude tesno pomeram i kavez i pregradu
 
Odg: PRASENJE KRMACA

tibor je napisao(la):
dkocic@Visina palete 5cm,a ispod slame je beton a čim im bude tesno pomeram i kavez i pregradu

Kod mene bi ta daska bila toliko usrana i upisana od glave svinje do zadnjih nogu!

O cemu se radi Tibore tvoje manje kake vidim da uopste nije prljava taraba na kojoj je krmaca? :haha:
Predpostavljam da si stavio daske ispod zbog upale zglobova? Deluje li?Ja sam pokusao da stavim daske ali toliko upisaju i useru da je to nemoguce ispod smrdi opasno itd.. da ne na brajam dalje.
Kazi nesto vise sta si postigao i kako je sa prljavstinom? :ppozdrav:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

pozdrav svima.moja krmaca se oprasila u petak.prva krmaca prvo prasenje.(nikad do sad nisam drzao krmacu samo tov svinja)ps na forumu sam puno korisnih stvari naucio.evo za pocetak jedna slikica.prasici dva dana starosti.bice jos slika.
29c53y9.jpg

Post je spojen: [time]1283369566[/time]
_________________________________________________
krmaca:jorksir-landras.nerast ili vepar kako vi kazete:pjatren-durok.cetvoro sarenih cetvoro bijelih :D
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Nek su su ti korisni :ppozdrav:
Sutra da im iseces zubove (ako vec nisi) i da im das gvozdje. Posle te "intervencije" ima da budu kao lutke :D
 
Odg: PRASENJE KRMACA

hvala Pedja zubi su vec iseceni,gvozdje juce veterinar dao ::svaka cast::svaki savjet dobrodosao,ponavljam nikad u zivotu nisam drzao krmacu,a koga god pitas svi nesto pricaju sebi u njedra il neznaju il nece da kazu...
Post je spojen: [time]1283371043[/time]
_________________________________________________
posto je tema prasenje krmaca,nije bas sve glatko islo,cetvrto prase se zaglavilo morao sam zvati veterinara,pa ga je rukom izvukao.(nakon 40 minuta).doslo mi je da ga sakom spucam u glavu-dosao gospodin u bijelim patikama i trenerci u svinjac i kaze pu ja se isprlja.(taj mi covijek vise nece u dvoriste).krmaca je bila uska a to je prase bas bilo najvece.ali sve u svemu se dobro zavrsilo...
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Kod mene bi ta daska bila toliko usrana i upisana od glave svinje do zadnjih nogu!

O cemu se radi Tibore tvoje manje kake vidim da uopste nije prljava taraba na kojoj je krmaca? :haha:
Predpostavljam da si stavio daske ispod zbog upale zglobova? Deluje li?Ja sam pokusao da stavim daske ali toliko upisaju i useru da je to nemoguce ispod smrdi opasno itd.. da ne na brajam dalje.
Kazi nesto vise sta si postigao i kako je sa prljavstinom? :ppozdrav:
Daske sam stavio zbog konstrukcije kaveza,a ne zbog upale zglobova a protiv prljaštine metla i lopata i što češće
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Oprasila mi se jos jedna krmaca, 14 komada ...ovu nismo stavili u kavez , zgazila je 2 tako da ih je za sad ostalo 12 :udri: samo da ih othrani ...
 
Odg: PRASENJE KRMACA

jorksir-landras majka , otac jorksir (sve krmace su mi takve rase )
Post je spojen: [time]1283380996[/time]
_________________________________________________
hvala :sreca: :ppozdrav:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

nek su gazdi korisni ::novac:: ::novac::

po meni za nazimicu ok, taman da ih sve lepo izneguje da budu ujednaceni
 
Nazad
Vrh