Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

nema se vremena a ni struje juce skoro citav dan,drmnuo grom dalekovod.evo me sad
amx1.jpg
nakacicu neku sveziju ove su lose
2hx21k0.jpg
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Sinoc mi se oprasila prvopraskinja. 14 komada ali jedno je nazalost uginulo tako da ih sada ima 13. No dobro .Prasad lepa -krupna. Inace nazimicu sam kupio na jednoj mini farmi u oklini Leskovca. Poprilicno cista jorksirka.Jako sam zadovoljan. Oprasila se u boxu koji sam izradio po predlozima SAVAK-a i DKOCIC-a i nisam imao problema i ovom prilikom ih puno pozdravljam kao i ceo POLJOINFO. POZZZ :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Imam 2 nazimice obe su danas 116 dana suprasne i nista jos ::samo bes::
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Bice,verovatno nocas,ta prva.Ujedno prati drugu.ako do sutra nebude zovi veterinara.
Post je spojen: [time]1278618548[/time]
_________________________________________________
@zlikovac
Ima li sta novo:haha: :bravo:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

konacno oprasila se 11 kom svi zivi pre pola sata mislim da ce nocas i ova druga :ppozdrav:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Neka je sa srecom S juga kao i ovom "zlikovcu" ako je za druge a ne za sebe.

Iskustvo a i priroda kaze da se krmace prase 112-114 dana ali cesto se ljudi zabroje oko datuma pa to malo varira tolerancija postoji do 2 dana od termina ako se to ne desi zovi veterinara pa spasavaj krmacu nema druge ako nisi datum zeznuo.
Post je spojen: [time]петак, 09. јул 2010. 02:53:54 MST[/time]
_________________________________________________
Da dopunim mog druga sa juga nisam dzabe pricao u prazno a evo i slika.
nobuv7.jpg
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Oprasila se jutros i druga 7 komada

Sto se tice datuma sve je u redu samo imao sam malu paniku posto je ovo moje prvo prasenje ::namigivanje:: i sada samo :osmeh:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Molio bih iskusnije da mi daju par dobrih saveta.Krmaca bi trebala da mi se oprasi sledece subote (114-dan).Obicno sam ranije odvajao krmacu u box za prasenje,to cu uraditi i sada.Prvi put mi je da se prasi po ovolikoj vrucini.
Imate li neki savet za hranu?
Da joj dajem nakon prasenja suvu hranu+vodu posebno; ili da pomesam pa da joj dajem tako?
Kako vi radite?
I da li racunate 113-114 dana od dana osemenjavanja ili od sledeceg dana?
Hvala unapred! :ppozdrav:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

@Spajki
dan oplodnje se ne racuna nego sutrasnji dan kao prvi, no t ti je samo orijentir, neke se prase i 110 dan, nema tu nekih pravila, vidi ti u vimenu da li ima mleka, ako prilikom izmuzavanja uocis tek malu kap na sisi, to znaci da ima jos fore dan-dva, ako bijemlaz onda se prasi kroz nekoliko sati.
:cao:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Jako nezgodno vreme za prasenje na dan dva treba smanjti hranu na minimum a i posle prasenja,tako cu ja barem,zbog lakseg prasenja a i nakon toga takodje.


Samo dosta vode i manje hrane. :ppozdrav:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Ja dva dana pred prasenje dajem samo stocno brasno i prasak Laleks (laksativ) po pola kesice ujutru i uvece,da isprazni creva.Kad se isprasi dam joj mlaku omutu(stocno,voda i malo secera),i za taj dan toliko.Posle polako pojacavam do pune porcije-5. dan,i to je to.

@ Spajki
Ima na Sanovom sajtu "Kalendar gonidbe svinja". Ekstra je uradjeno.
 
Nazad
Vrh