Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

U blažim oblicima agresije može da pomogne i nekoliko puta po 1-2 ml oksitocina. (pojačava materinski instinkt)
 
Odg: PRASENJE KRMACA

zx je napisao(la):
U blažim oblicima agresije može da pomogne i nekoliko puta po 1-2 ml oksitocina. (pojačava materinski instinkt)
oksitocin je hormon koji aktivira kontrakcije materice i lucenje mleka :cao:
Post je spojen: [time]1277570905[/time]
_________________________________________________
@gagi77
hvala za informacije
 
Odg: PRASENJE KRMACA

gagi77 nikako da se javim,evo konacno a prasice sam vec zalucio.moram priznati da je vidljiva razlika vec u samom startu.prasici su prosto zivahniji i kocoperni.sad kad sam zalucio dajem im neosulfox p.nisam znao da je to zamena za galofak.no da skratim;hvala za savet,ima vajde.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Sastav: 1 ml injekcionog rastvora sadr ži:
Oksitocin 10 i.j.
Dejstvo: Sintetski oksitocin po hemijskim i fiziološkim karakteristikama u potpunosti odgovara prirodnom oksitocinu. Oksitocin deluje stimulativno na kontrakcije uterusa i mioepitel mlecne žlezde. Pojacava tonus i amplitudu ritmickih kontrakcija materica za vreme porodaja, a pošto deluje tonizirajuce i na matericu nakon porodaja, omogucava njenu bržu involuciju i reparaciju.
Indikacije: Potpomaganje porodaja, puerperalni i laktacioni poremecaji. Slabi porodajni trudovi, ubrzavanje normalnog porodaja. Atonija uterusa, krvarenja nakon porodaja, retencija sekundina, prolapsus uteri (sveži slucajevi), spontani pobacaji. Postpartalna agalakcija svinja i krava, odstranjivanje rezidualnog mleka u toku lokalne terapije mastitisa.
Aplikacija i doze: Lek se aplikuje i.m. i i.v. a doze su sledece:
Kobila: i.m. 1-2 ml, i.v. 0.25-1 ml;
Krava: i.m. 3-4 ml, i.v. 1-1.5 ml;
Krmaca: i.m. 2-3 ml, i.v. 0.5-1.5 ml;
Ovca, koza: i.m. 1-2 ml, i.v. 0.3-0.5 ml;
Macka: i.m. 0.3-0.5 ml, i.v. 0.2-0.5 ml;
Kuja: i.m. 0.5-1 ml, i.v. 0.3-0.5 ml.
U slucaju potrebe ponoviti aplikaciju posle 15 od 20 minuta.
Kontraindikacije: Kontraindikovana je primena kod svih otežanih porodaja (dystocia) i zatvorenih piometri. Ne sme se davati gravidnim životinjama ciji cerviks nije dilatiran, kao ni kod nepravilnog položaja ploda.
Neželjena dejstva: Ponekad na mestu injiciranja preparata može doci do pojave otoka (plave boje), pa se preporucuje masaža tkiva posle svake injekcije.
Napomena: Pre aplikacije treba proveriti položaj ploda i raširenost cerviksa da ne bi došlo do rupture materice. Visoke doze oksitocina mogu da odlože porodaj, te se zato preporucuje da se terapija zapocne nižim terapijskim dozama, a zatim, ukoliko efekat izostane, povecavati dozu nakon 15-20 min.
Karenca: Meso i jestivi organi nisu za upotrebu tokom primene terapije, kao i 2 dana od poslednje aplikacije leka.
Cuvanje: Na tamnom i suvom mestu.
Rok upotreba: 2 godine.
Nacin izdavanja: Izdaje se na recept.
Pakovanje: Bocica á 20 ml, á 50 ml, á 100 ml i á 250 ml.

To je sa ovog sajta http://www.fmpharm.co.rs/sites/OXYTOCIN.htm
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Oksitocin je hormon koji se oslobađa iz zadnjeg režnja hipofize (neurohipofiza), a stvara se u paraventrikularnom (u najvećoj meri) i supraoptičom jedru hipotalamusa. Osnovna uloga ovog hormona je u porođaju, kada izaziva kontrakcije materice i laktaciji, gde dovodi do kontrakcije glatkih mišićnih ćelija oko mlečnih žlezda dojke, što izaziva isticanje mleka.

U nervnom sistemu deluje i kao neurotransmiter.
Oksitocin je polipeptid izgrađen od devet aminokiselina (nonapeptid). Stvara se u hipotalamusu u paraventrikularnom (u najvećoj meri) i supraoptičkom jedru. U istoimenim jedrima se sintetiše i drugi hormon neurohipofize (i hipotalamusa), vazopresin (uglavnom u supraoptičkom jedru). Molekulska masa oksitocina je 1007. Najpre se sintetiše njegov prethodnik koji se sastoji od neurofizina i oksitocina. Neurofizin igra ulogu u transportu oksitocina duž nervnih vlakna i koristi se kao marker oslobađanja oksitocina
Oksitocin deluje kao hormon, koji se izlučuje u krv i putem krvotoka stiže do ciljnih organa. U nervnom sistemu može se lučiti na završecima nekih neurona i delovati kao neurotransmiter.

Oksitocin izaziva kontrakcije materice za vreme porođaja.
Za vreme laktacije izaziva kontrakcije glatkih mišićnih ćelija mlečnih žlezda što za posledicu ima naviranje i isticanje mleka.

U principu kad ne znam sta je nesto, odem na net i procitam. :haha: :haha:

Post je spojen: [time]1277707488[/time]
_________________________________________________
Hvala Savak na pomoci, osecao sam se kao pred odbranu diplomskog rada..... :haha: :haha:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

@ SAVAK @ Francuz Svaka cast covece, kamo srece da je vise takvih ljudi na ovom sajtu kao sto si ti. Iskreno iznenadio si me svojom nesebicnoscu da postavis neke informacije tj . izvore istih. Takodje to isto mislim i za Francuza. Ljudi svaka cast ,samo napred. Puno pozdrava Vama dvojici. :bravo: :bravo: :ppozdrav: :bravo: :ppozdrav: :bravo:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

И ја бих исто тако да похвалим све људе,чланове добре воље на тако помоћним информацијама! ::svaka cast::
Да је тако више људи на оваквом форуму где би нам био крај.Само тако наставите !!
Велики поздрав!
Фонтана :ppozdrav:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

francuz je napisao(la):
Oksitocin je hormon koji se oslobađa iz zadnjeg režnja hipofize (neurohipofiza), a stvara se u paraventrikularnom (u najvećoj meri) i supraoptičom jedru hipotalamusa. Osnovna uloga ovog hormona je u porođaju, kada izaziva kontrakcije materice i laktaciji, gde dovodi do kontrakcije glatkih mišićnih ćelija oko mlečnih žlezda dojke, što izaziva isticanje mleka.

U nervnom sistemu deluje i kao neurotransmiter.
Oksitocin je polipeptid izgrađen od devet aminokiselina (nonapeptid). Stvara se u hipotalamusu u paraventrikularnom (u najvećoj meri) i supraoptičkom jedru. U istoimenim jedrima se sintetiše i drugi hormon neurohipofize (i hipotalamusa), vazopresin (uglavnom u supraoptičkom jedru). Molekulska masa oksitocina je 1007. Najpre se sintetiše njegov prethodnik koji se sastoji od neurofizina i oksitocina. Neurofizin igra ulogu u transportu oksitocina duž nervnih vlakna i koristi se kao marker oslobađanja oksitocina
Oksitocin deluje kao hormon, koji se izlučuje u krv i putem krvotoka stiže do ciljnih organa. U nervnom sistemu može se lučiti na završecima nekih neurona i delovati kao neurotransmiter.

Oksitocin izaziva kontrakcije materice za vreme porođaja.
Za vreme laktacije izaziva kontrakcije glatkih mišićnih ćelija mlečnih žlezda što za posledicu ima naviranje i isticanje mleka.

U principu kad ne znam sta je nesto, odem na net i procitam. :haha: :haha:

Post je spojen: [time]1277577888[/time]
_________________________________________________
Hvala Savak na pomoci, osecao sam se kao pred odbranu diplomskog rada..... :haha: :haha:

...a naviranje mleka podstiče refleks dojenja (materinski instinkt)!!!
Svaka čast za trud i temeljnost :ppozdrav:
http://sr.wikipedia.org/sr-el/Окситоцин
mada ti je ovako bilo jednostavnije.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

gagi77 evo mojih prasica 10-15 dana nakon prasenja
20qmfkj.jpg
2vkklep.jpg
 
Odg: PRASENJE KRMACA

@Ristin
pu-pu-pu, da nije uroka! :D

@ zx
mislim da sam se lepo ogradio sa "U principu kad ne znam sta je nesto, odem na net i procitam.",
a druga stvar je kada postavis adresu, malo ko i otvori, a moze i tako... :ppozdrav:

Post je spojen: [time]1277932522[/time]
_________________________________________________
U buduce cu se truditi da objavim i izvor odakle potice moj tekst.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Evo i mojih prinova(tj. svinjinih,moje ce u novembru javascript:void(0))
21jvfok.jpg

Nazimica,11 oprasila,1 mrtvorodjeno
Post je spojen: [time]1278113976[/time]
_________________________________________________
http://i48.tinypic.com/2iqer5w.jpg[/IMG

A evo i druge,oprasila se pre 3 dana,12/12
[img]http://i46.tinypic.com/f3yihd.jpg :cao:

Post je spojen: [time]1278146643[/time]
_________________________________________________
A ovi su od pre 3 dana,12/12 kom
f3yihd.jpg
 
Odg: PRASENJE KRMACA

@ Ristin. Ajde Ristin ,nema te. Pa gde su te fotke. poz
 
Nazad
Vrh