Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

Sika je napisao(la):
pa koliko su odprilike teske...?
ako su dovoljno velike onda im daj malo vise hrane,najbolje koncentrata za krmace...i dodaj malo vise soli i sigurno ce traziti...desi se neki put i da prodje 23-4 dana... :ppozdrav:
te 2 izdvojene su oko 70-80kg,a ova sama je oko 100kg.

ima neki poseban koncentrat za krmace?
 
Odg: PRASENJE KRMACA

pa dobro,dobre su kilaze...
a sto se tice koncentrata nzm...ja dajem koncentrat za krmace koji pravi obliznja mesaona... zove se "ZRNO" ...to je dzace od 20kg koje pomesas sa 32kg kukuruza i 8kg stocnog brasna...a sastav nzm...ima dosta proizvodjaca ja sam sa ovim zadovoljan a nzm kakvih koncentrata ima kod tebe...ali uglavnom kada kupujes trazi koncentrat za krmace... :cao:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

savak je napisao(la):
Nisi je dobro hranio prilikom dojenja, ima nedostatak kalcijuma pa zbog toga nemože na zadnje noge!
Ne bih da osporavam da hrana ne utice na prirast i napredovanje ja sam imao vise puta da neki prasici ili nazimad ne mogu da koriste zadnje noge i to u kilazi oko 50 +,- kg. Koncetrat je po propisu. Ako ima neko iskustvo nek se javi.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Nazimica opet trazi! 2 puta VO, 2 puta nerast! Ovo nisam nikad imao.
Pravac klanica,.. a juce sam zaklao za sebe, koji bedak
 
Odg: PRASENJE KRMACA

@ dkocic
Vaš problem predstavlja nedostatak biotina u smešama kojima hranite svinje. To je vitamin iz B kompleksa, izuzetno bitan za kožu i papke, njegov nedostatak u hrani izaziva podvučenost nogu pod telo tzv. sedeći stav i nerado i otežano ustajanje. Javlja se pri ishrani kukuruzom kao najvećim delom obroka i premiksom koji ne zadovoljava potrebe u pogledu ovog vitamina, javlja se znatno češće u objektima sa rešetkastim podom! Rešenje je da menjate premiks ili smešu ili da im dodate svežu lucerku ili detelinu jednom dnevno!Proverute pa mi javite šta je se dešava!
 
Odg: PRASENJE KRMACA

@level3
Ako je nisi još prodao i ako je dobra probaj sad kad traži nerasta da umesto osomenjivanja ispereš matericu moguće da ima neku infekciju pa zato ti ne ostane suparsna to se desilo i kod mene ,posle toga je pirpuštena(sledeće bukarenje) sve bilo ok i na kraju oprasila 13 kom .
 
Odg: PRASENJE KRMACA

@KishRobert


Ako si u mogucnosti da im doteras momka dva, tri dana za redom nema veze sto ne traze,on ce ih njakati a one ce daukljuce mozak i to je to,posle 5 dana ce ti zatraziti nerasta.

@level3

Mozda si promasio vreme pustanja,i meni se desava ali sa nazimicama jer su cudne i izgleda to sve cudnije i postaje,pripustim posle 7 dana opet traze,pripustim ponovo,ne traze vise kad je dosao termin prasenja one traze a kao imale su sisice... sipak,pripustim opet i sad su se oprasile i dobre su!
I sad ti tu budi pametan.
a i sto ti covek kaze mozda je neka infekcija u pitanju imas one tablete koje sam mozes aplicirati i stvar resena.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

2 prasenja ova na prvoj slici oprasila 14, 1 pojela-presekla na pola, jedno ranila, jedno je mrtvo rodjeno, osta 12
3310uj8.jpg

mozete videti i dasku koja sluzi kao stitnik da krmaca ne dohvati dete a ni prase
na donjoj slici gde moja supruga usiva jedno prase koga je napala krmaca i rascepila mu but, za sada je jos zivo
v340ab.jpg

Veterinar mi je rekao da krmaci rasecem njusku skalpelom na nekoliko mesta, sto sam i uradio ali i dalje je agresivna..... :udri: :udri: :udri:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Dobar taj neki veterinar.Agresivnim krmačama na prašenju se daju injekcije za smirenje i one prihvate svoju prasad.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Moje mišljenje je da se treba rešiti te krmače koja posle prašenja bude agresivna! Ja sam imao jednu takvu i pustio nerasta na nju,misleći da drugi put neće biti tako, ali isti scenario se ponovio i tad. I dobila je na kraju nož!
 
Odg: PRASENJE KRMACA

gagi77 je napisao(la):
Dobar taj neki veterinar.Agresivnim krmačama na prašenju se daju injekcije za smirenje i one prihvate svoju prasad.
To je alternativa kada nemas drugo, napravis joj rane na kisu da kada takne prase, zaboli je i odustaje.
Koja se injekcija daje?
Vec se primirila ali sam i dalje na oprezi, idem na svaka 2 sata da ih pustim da doje, tako im je za nocas a sutra deca su dezurna.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

moja krmaca nosi vec 110 dana a uopste ne naliva nimalo sise a stomak veliki ,a za pet sest dana treba da se prasi a ne naliva !?
 
Odg: PRASENJE KRMACA

francuz je napisao(la):
gagi77 je napisao(la):
Dobar taj neki veterinar.Agresivnim krmačama na prašenju se daju injekcije za smirenje i one prihvate svoju prasad.
To je alternativa kada nemas drugo, napravis joj rane na kisu da kada takne prase, zaboli je i odustaje.
Koja se injekcija daje?
Vec se primirila ali sam i dalje na oprezi, idem na svaka 2 sata da ih pustim da doje, tako im je za nocas a sutra deca su dezurna.


Daje se Kombistres i posle 40-ak minuta krmača se smiri i primi svoju prasad.U izuzetno retkim slučajevima se desi da ni posle davanja injekcija ih ne primi,onda se daje Ventakril (on je za narkozu) i posle ovoga i najagresivnije krmače prime Prasiće.
 
Nazad
Vrh