Prašenje krmača

desava se da veprovi nose sa sobom razne bakterije,pogotovo oni koji dnevno obidju 10ak krmaca,mada ja sam vise gledao da termini pogodim a potrefilo se da trenutno nema vepra tako da je veterinar osjemenio vjestacki.
 
Da nisi malo pogrešio kad si rekao da nerast dnevno obiđe po desetak krmača?
PO PRAVILU.
Nerast sme da zaskoči 2 krmače u toku dana (ujutru i uveče)na razmak nekih 12 sati ali to nije toliko bitno.
Pozdrav.
 
Da nisi malo pogrešio kad si rekao da nerast dnevno obiđe po desetak krmača?
PO PRAVILU.
Nerast sme da zaskoči 2 krmače u toku dana (ujutru i uveče)na razmak nekih 12 sati ali to nije toliko bitno.
Pozdrav.
jest tako da domacin ispostuje proceduru,ali su vaznije pare da uzme tako da koliko god poziva dnevno ima on vodi bravca...

- - - - - - - - - -

od kako je sjemenjena danas se vec smirila,jede normalno,valjda je sve ok
 
jest tako da domacin ispostuje proceduru,ali su vaznije pare da uzme tako da koliko god poziva dnevno ima on vodi bravca...

- - - - - - - - - -

od kako je sjemenjena danas se vec smirila,jede normalno,valjda je sve ok

Nije sad ona zadovoljena pa joj ne treba više već je verovatno estrus pri kraju pa splašnjava. Svinje nemaju seksualni nagon kao ljudi, već imaju estrus u kome traže nerasta i cilj je ubosti pravi trenutak, a to je pred kraj estrusa ili 12 sati pre toga, tada je ovuliralo najviše jajnih ćelija i ona je spremna. Dešava se da estrus traje duže nego što je trebalo tada uvek osemenjavam još jednom jer jedna doza je sitna para naspram ponovnog osemanjavanja i ispadanja iz grupe.

Nerast koji se vodi po selu je kao prostitutka koja ne koristi zaštitu.
Lično sam pristalica osemenjavanja uz prisustvo nerasta juer se tako dobijaju najbolji rezultati, a i nerasta birate koji vam za tu krmaču najviše odgovara.
 
Ljudi izasli ste iz okvira ove teme, Kod mene se isprasilo onih 11 krmaca sto spominjao, i sad se jedna prasi trenutno 10 komada ima, i jedna treba sutra. Ukuno oprasenih 19 krmaca i negdje oko 185-190komada pod njima. :ppozdrav:
 
Nije sad ona zadovoljena pa joj ne treba više već je verovatno estrus pri kraju pa splašnjava. Svinje nemaju seksualni nagon kao ljudi, već imaju estrus u kome traže nerasta i cilj je ubosti pravi trenutak, a to je pred kraj estrusa ili 12 sati pre toga, tada je ovuliralo najviše jajnih ćelija i ona je spremna. Dešava se da estrus traje duže nego što je trebalo tada uvek osemenjavam još jednom jer jedna doza je sitna para naspram ponovnog osemanjavanja i ispadanja iz grupe.

Nerast koji se vodi po selu je kao prostitutka koja ne koristi zaštitu.
Lično sam pristalica osemenjavanja uz prisustvo nerasta juer se tako dobijaju najbolji rezultati, a i nerasta birate koji vam za tu krmaču najviše odgovara.
ona je pocela traziti u utorak ujutru,osjemenjena je u srijedu.sta mislis jel to u redu?
 
Napokon posle 60 dana od zalucenja prasadi prvoprasilja , dobra na prasenju i dobra majka , mlecna ,napokon pripatio pod veprom i to na danasnji dan sto mi je drago ,bio sam strpljiv i nisam hteo da odustanem od nje .. eto primere da se strpljenje isplati a ne odmah na klanje a iskreno pokidala mi je zivce ovih 2 meseca..:ppozdrav:
 
I ja moju čekam, eo 4 nedelje od zalučenja. Al ni ne pomišljam na klanje iz istih razloga što si ti naveo.
 
Kod mene ima jedna krmaca na kojoj se al bukvalno nemoze primjetiti da li je suprasna ili ne, na 2 dana pred prasenje samo malo i to ni 20% vulva se nepoveca i to bude ko malo vodenasta, a linija stomaka ravna tj malo zaobljena, samo prednje 2 sise se izdvoje malo mozda nekih pola cm, kao nazimica u estrusu. Za nepovjerovati svaki put oprasi 10 -12 prasadi, prosli put na dan prasenja skinili je sa vage bili je istjerali na klanje i tad tek ko maalo vulva otekla, sutradan 10 zivi i 1 mrtvo , ovaj put ista situacija 12 zivih. Tek u laktaciji ima normalno izdvojene sise da se raspoznaju. Pozdrav :ppozdrav:
 
Kolege prvoj nazimici mi je rok da se prasi 18. ovog meseca, poznaje se stomak, ali slabo pusta vime. jedva malo da se poznaju plocice oko sisa ? E sada jel sve to u redu, posto mislim da bi trebala da ima dosta vece vime i stomak ? Zadatum parenja i prasenja sam siguran...
 
Opet ptanje oko nazimice... Naime kao sto sam napisao gore termin prasenja joj je bio 18. znaci pre dva dana, ali jos uvek nista... Vime ima toliko koliko samo da se malo poznaju caure, zadnji deo vimena je malo veci, i sise nisu nabubrile. Juce i danas sam primetio da joj curi kao neka vodica iz vagine, i danas je njuskom navlacila slamu u razboj i nogama je gurala pod sebe... Sta mislite hoce biti tu prasenja, posto pocinjem da sumnjam da uopste nije suprasna ? Izvinite na ovolikom broju pitanja, ali nemam mnogo iskustva sa nazimicama.
 
Nisam neki strucnjak, ali ako navlaci slamu mozda pravi mesto za prasenje. Kod mene je tako navlacila slamu pre nedelju dana i pocela je s prasenjem za par sati.
 
Nazad
Vrh