Prašenje krmača

Sad dosao sa mesta odigravanja teske drame,situacija se preokrenula ....krmaca hoce da doji prasad al oni nece,trce za mnom ko blesavi,sisu nece da pipnu....sta me nece snaci,veceras ih ostavljam same ,valjda ce sisati nocas.
drzi jedno po jedno na sisi mozda pocnu da sisaju,neznaju nisu nikad sisali da im se vrati instikt koji imaju na rodjenju
 
I ja sam imao pre nekoliko godina slicnu situaciju...Samo sto su moji ostali treci dan bez majke,tako da su posisali ono prvo mleko.Kad je krmaca uginula,prasice sam hranio mlekom u prahu-Milikivit,ali ne na cuclu,nego sipam u tepsiju i dam im.Brzo su se navikli da se tako hrane.Najveci problem je bio spustiti tepsiju na pod,toliko su navaljivali! Svi su uspesno odgajeni.
Sad opet imam situaciju sa jaganjcima.Juce se ovca ojagnjila,dva muska,nema mleka i ne moze da ustane.Opet ja u Milkivit.Piju iz flasice kao blesavi.Nadam se da cu uspeti i njih da odgajim.
Velika je obaveza,na svaka 3-4 sata moraju da se hrane.
Ali,sta da se radi,to je nas zivot,nas posao...
 
Koliko god mogu da pojedu ali ne po volji već da pojedu sve, 5 dana pred prašenje smanji na dve fangle hrane i jedne mekinje i dva dana pred prašenje dve mekinje jedna hrana, a na dan prašenja ništa.
 
DON mikotoksini zbog kojih životinje počinju da smanjuju uzimanje neke hrane i na kraju je više uopšte ne jedu. Nema za to leka samo promeni hranu a tu ubaci tovljenicima ne više od 20%.
Ti mikotoksini,pretpostavljam,nastaju od npr. budjavog kukuruza? Postoji li nesto sto bi se moglo dodavati u hranu da bi se ti mitotoksini eliminisali ili eventualno smanjili?
 
Postovani,treba mi savjet. Posle prvih prasica krmaca je trazila bravca i osjemenjena je vjestacki,ali je i posle toga trazila bravca pa sam sumnjao da je ostala suprasna doveo bravca i parila se ponovo.razmak izmedju ta dva puta je 20-ak dana,pa me interesuje kako se moze vidjeti i znati dali je ostala suprasna? Ona bi trebala da se oprasi oko 9-og,ako ne onda oko 1 februara.Medjutim od jutros je bukvalno rikala i vrata ulazna hoce da izgrize i pritom slabo jela,covjek se peo na nju ona stoji ko ukopana i jedino je tad mirna,tako da sad mi nista nije jasno.
 
Postovani,treba mi savjet. Posle prvih prasica krmaca je trazila bravca i osjemenjena je vjestacki,ali je i posle toga trazila bravca pa sam sumnjao da je ostala suprasna doveo bravca i parila se ponovo.razmak izmedju ta dva puta je 20-ak dana,pa me interesuje kako se moze vidjeti i znati dali je ostala suprasna? Ona bi trebala da se oprasi oko 9-og,ako ne onda oko 1 februara.Medjutim od jutros je bukvalno rikala i vrata ulazna hoce da izgrize i pritom slabo jela,covjek se peo na nju ona stoji ko ukopana i jedino je tad mirna,tako da sad mi nista nije jasno.
kazu da moze da se desi da posle prvog prasenja netrazi po 60 dana.ili ne ostane suprasna,kazu izgubi zelju za materinstvom.
 
Svega sam se nagledao ima i toga, nista ne treba da nas cudi, samo da smo mi zivi i zdravi ,odmah se uzima druga mlada nazimica za svaki slucaj, da se ne dangubi a i zivci se spasavaju.. evo meni krmaca ved 5 dana sa veprom i nadgledam camerom sta se desava u toku dana ,zajebava i mene i njega :haha:
 
Ja kad sam pripuštao, zvao čoveka, sve po dogovoru, ali kad sam video kolike vaške vepar nosi zaprepastio sam se. Kroz mesec-dva eto problema kod nazimice...
 
Nazad
Vrh