Postrna setva(opšta tema).

Danas skinut kukuruz,15.5% vlaga,rod katastrofa 1t/kj,uopste nema tezinu.Sa postrnom setvom sam zavrsio sto se tice kukuruza.Ove godine posle psenice ide soja uz navodnjavanje!
 
koji je zadnji rok za sjetvu soje 00.....teško se dolazi do sjemena, pa bi već trebao nabaviti, ako bi sijao..... ili bolje uzeti 000?
 
Meni treba 000 jer sejem 10kj posle psenice,a to ce biti oko 15 jula.imam bunar,tifon pa cu zalivati.Prosle god. Imao kukuruz,ove god. Probacu soju
 
Ja sam sejao postrnu soju pre 3 godine posle zita,setva bila 29 juna,sorta Kaća 000 radjena bez navodnjavanja bilo 12 meteri po jutru,prosle godine sam posejao kukuruz posle jecma setva 1 jul Dkc 3623 radjen sa navodnjavanjem,bran pocetkom decembra 5.5 tona klipa po jutru,bran sa preko 30% vlage,obrao sam 4 jutra i to smestio na supu,ostatak sa 5 jutara sam prodao u klipu i to me Bog pogledao da se pojavio kupac za klip jer nervoza je bila sve veca posto me je uhvatila i kisa jedno 10 dana pa se branje oduzilo,krajem marta sam krunio kukuruz sa supe sa 15% vlage sa ta 4 jutra bilo je 14.5 tona zrna sa 15% vlage prodat po 26 dinara...Postrni kukuruz cu pamtiti samo po tome sto sam ga prodao po 26 dinara i ni po cemu drugom,jer sam stvarno izgubio dosta zivaca,njiva je orana 20 januara na cega nisam navikao jer obicno zavrsim sve poslove do kraja oktobra,iz mog licnog iskustva bolje imati jedan dobar usev nego se maltretirati sa 2 useva jer prevelik je to posao za te novce a naravno i ulog,to isto je i govorio kolega u ovoj temi ali eto dok ne probas na svojoj kozi ne znas kako je...
Jeaam bio zadovoljan sa rodom,ali opet je sve to malo naspram ulozenog rada i truda.
 
Poslednja izmena:
Tako je, te godine je upalilo i ko zna kad ce opet, pricam za suvo ratarenje. Prosle godine sam i ja sejao postrnu na jecam oko 30kj, i samo trosak...
 
Другови прошле године 50 кј стрњике преорали за два дана и посејали соју просечан принос 700кг/кј, и ове године планирају толико за пострну сетву.
 
Nazad
Vrh