Postrna setva(opšta tema).

E to upravo hoću da kažem . Lično nisam nikad za postrnu sjetvu . Bolje jedan valjan usjev nego dva neprofatibilna . Evo tvoj primjer : na pšenici nisi zaradio , a soja postrna daje pola prinosa otprilike , pa ni tu nema zarade . Da si sijao normalnu soju , imao bi ove godine plus kakav takav .
Znači sijati pšenicu na kojoj nema zarade pa soju sa 1.5t/ha , zar nije bolje jedan usjev rani kukuruza ili soje ?
 
E to upravo hoću da kažem . Lično nisam nikad za postrnu sjetvu . Bolje jedan valjan usjev nego dva neprofatibilna . Evo tvoj primjer : na pšenici nisi zaradio , a soja postrna daje pola prinosa otprilike , pa ni tu nema zarade . Da si sijao normalnu soju , imao bi ove godine plus kakav takav .
Znači sijati pšenicu na kojoj nema zarade pa soju sa 1.5t/ha , zar nije bolje jedan usjev rani kukuruza ili soje ?

Ko kaže da nisam sejao normalnu soju? Ove godine pšenica svuda podbacila ne samo kod mene. A što ne bi posejao nešto postrno kad je bilo dosta padavina. Kod nas je prošle godine postrna soja rodila 1400kg po jutru
 
Oću da kažem da je uglavnom bolja zarada na "proljetnim" kulturama kukuruz,soja, repica ,.. nego pšenica,ili ječam , bar ovde . Pa kasnije džaba postrna kad ni na njoj uglavnom ništa se ne zaradi , ili ne nikne ili ne stigne ili bude slab prinos.
 
E to upravo hoću da kažem . Lično nisam nikad za postrnu sjetvu . Bolje jedan valjan usjev nego dva neprofatibilna . Evo tvoj primjer : na pšenici nisi zaradio , a soja postrna daje pola prinosa otprilike , pa ni tu nema zarade . Da si sijao normalnu soju , imao bi ove godine plus kakav takav .
Znači sijati pšenicu na kojoj nema zarade pa soju sa 1.5t/ha , zar nije bolje jedan usjev rani kukuruza ili soje ?

Još samo da smo malo vidoviti, pa da znamo kakva će biti godina, hoćemo posijati više jarih ili ozimih kultura..... Lako je biti junak poslije bitke....
 
Uradjena soja i sa 3 kj je nacurilo 740 kg. Cetvto jutro nisam ni uradio jer je tu bila katastrofa mala i nije se ni isplatilo kositi, grinja je dotukla. Napravljen minus ali idemo dalje, svaka skola se placa a ja imam jedan mali kurs iz ovog :) .
Da sam uspeo da zalijem i da me tifon nije zezao verovatno bi bilo vise e sad koliko jbg ko zna mozda bi to nafta pojela i opet u krug, ulozi pa se vadi...
A bas mi je izgledala optimisticno...
 
I mi smo juce skinuli postrnu. Tj redovnu setvu sejanu 1. Jula. Na 10 kj bilo je 5t. Bila je izuzetno niska. Mahune bukvalno na zemlji. Donja dva sprata nismo ni mogli pokupiti. Tako je kako je. Idemo dalje.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Cekam da vidim kod komsije sta ce biti sa sojom sijanom 18. Jula. Izgleda da bi mogla stici za divno cudo ali ovakva godina je stvarno izuzetak to se ne desava. Jos nije list totalno opao al poceo je. Mahune velike zrno krupno al jako malo mahuna . Izvjesticu
 
Nazad
Vrh