Postrna setva(opšta tema).

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.344
Samo plitko tanjiranje, setva i valjanje. Tako sam pre par godina posejao stočni sirak i uspelo je. Problema je bilo sa sazrevanjem sirka, jer je jako dugo držao vlagu, pa smo ga skidali po snegu.

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.728
Ja sam prošle godine sejao posle pšenice soju merkur 00 i nije mi niglo 40%. I ono što je niklo toliko bilo nisko da nije moglo da se pokosi. Kolega sejao 6 dana ranije kod njega sve niklo kako treba i pokosio je dobio 800kg po jutru. Ove godine sejem na ječam kukuruz a na žito suncokret. A prvo ću da bacim veštak pa da istanjiram pa ću onda da posejem.
Koji suncokret ćeš sijati?

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.728
Za postrnu sjetvu sam našao jedan, kažu može se posijati do kraja 7mj.....zvuči mi dosta kasno.....

mims

Član
Učlanjen(a)
23 Jul 2009
Poruka
6.362
Kod nas je bila opšta setva postrnog suncokreta pre dve tri godine. To je bila ujedno i poslednja godina. Jednostavno nije stigao da sazri.

Miki44

Član
Učlanjen(a)
21 Mar 2018
Poruka
501
Moj brat već dugo godina seje postrni suncokret uspe i da ga skine i ima po prilično dobar rod

PZolt87

Novajlija
Učlanjen(a)
9 Avg 2017
Poruka
30
Prvi put radim uljanu repicu, sta se moze sijati posle nje? Ja bih hteo soju, mogu i navodnjavati, ali neznam kako uspeva posle uljane repice.

Miki44

Član
Učlanjen(a)
21 Mar 2018
Poruka
501
Posle ječma planiram da sejem kukuruz pionir p9074. Da li da istanjiram strnjište ili ići direktnom setvom? Planirao sam pre sejanja da bacim 100kg ureje

frenk

Član
Učlanjen(a)
14 Mar 2015
Poruka
821
Ja da sam na tvom mestu propustio bih slamu kroz secku na kombajnu i posejao direktno.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Jugos

Član
Učlanjen(a)
25 Nov 2008
Poruka
1.296
Ako pokosimo do 2-4 jula ,sta kazete na postrnu soju 000 (mozda 00 🤢) isti dan kosenje spremanje sejanje zaliti?
Vec mi promaklo dve godine ostar sam ko noz, zemlja odlicna kondicija

Miki44

Član
Učlanjen(a)
21 Mar 2018
Poruka
501
Drug mi je dosad sejao 000 i 00 bolje mu rodilo 00 nego 000. Pa će od ove godine sejati samo 00

Maxa

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2011
Poruka
2.211
Planira neko postrno da seje ovih dana suncokret ili soju posle repice,jecma?

Vrh