Postrna setva(opšta tema).

Код нас је човек са владимирцем и једнобразним плугом ручно бран кукуруз заоравао. Битно је било само правилно започети орање. На плуг је био неки лист од гибња намонтирао испред бразде и тај гибањ је полегао стабљику у бразду.
 
За то треба захват плуга 16" и хваташ трећину реда или ближе средини измећу редова. Може и 14" али ако слабо држиш правац газе точкови чокање. Зависи и од ширине трага трактора. Најбоље се уради са захватом 16", можеш да избегаваш чокање, помераш се у орано.
 
Evo silaže mog postrnog kumuruza, posijo sam ga pregusto, razmak je ispao 6-7cm 🤣🤣 da je rjeđe bio bi top kukuruz 👍😎

 
Bice nesto od postrne soje. Mahune su lepo napunjene.

jOADS4m.jpeg


EFv0Rgw.jpeg


Kraljica je u pitanju. Imam i bolje parcele od ovih sa slika ali i znatno losije. Sve zavisi koliku stetu su napravile gusenice letos. Ostala je niska ali su dosta gusti spratovi.


Sada ponovo ima gusenica.
 
Kod mene je katastrofa cini mi se, toliko malo mauna i ne napunjenih, slicnog je izgleda soja, zalivana jedno cetiri-pet puta. Mislim da ce zelena pod brazdu da ide. Ako budem imao telefon sa sobom slikam. Ne znam da li je do godine, do prskanja ili je nesto trece.
 
Nazad
Vrh