Ponovo o GMO

Posto nase porizvode prodajemo iskljucivo Ruskom trzistu, ista je strogo zabranila GMO prozvode! Ako izgubimo Rusko trziste zbog svoje gluposti i zapadne propagande nasa poljoprivreda je propala! Razmisljajte svojom glavom nedajte zapadnoj propagandi da utice na vas, razmislite od cijeg trzista zapravo zivimo...
Toliko od mene.
 
Poslednja izmena:
gmo nikako ali onomad kupim ja od sano ne znam kako se zove treba samo zitarice umesati i gotov koncentrat znaci ima i soju i lepo pise na deklaraciji da ima gmo soju u tome
 
ovde ljudi ne kapiraju neke stvari nije samo fora bre ljudi u kinti evrima i dolarima . Lako je tim zemljama da se bahato igraju sa GMO kad su velike i mnogoljudne amerika ima 175 miliona ljudi i sta je sad za njih da im od GMO pocrka 1% stanovnistva ili ti 1.75 miliona ljudi zalosno jeste zive duse od krvi i mesa, ali ako srbiju ili tako neku drugu zemlju (bogatu prirodnim resursima geopolitickim polozajem bitnu) skrate e to je vec nesto ko nas bi to bilo 25% za njihov 1% zato oni mogu sebi da dozvole svasta , a mi trebamo pamet u glavu i njome da mislimo dalje od SUTRA
 
u mojoj okolini je zasijana soja u 95.% bila je GMO samo su dvije firme otkupljivale i sve je otislo u preradu u stocni fond i to je se sijalo u javnosti bez ikakvih ogranicenja od strane drzave
 
Problem je što moćnici ćute ,a nemoćnici i oni kojih se nepita se bore.To me podseća na politiku u našem regionu.Sve oni kojih se pita u svetu su protiv nas , a oni koji bi nam pomogli su nažalost nemoćni.GMO je odskora aktuelan,a zamislite duvan i alkohol koju štetu nanose čovečanstvu.Neću da tražim sad podatke ali su milijarde milijardi u pitanju za lečenje obolelih od raka grla ili pluća koje je duvan uzrokovao pa niko ništa da preduzme.Samo je u Americi presudjeno da Filip Moris isplati neku ogrumnu sumu oboleelima ,što su oni naravno prihvatili i teraj dalje ,a ljude, ko mari za ljude...nažalost..
 
Verujte da i Rusi uvoze Jeftinu junetinu iz Argentine i Brazila.Rusija je velesila i oni najvise vole sebe,
a nas ce voleti samo ako je to u njihovom interesu kao uostalom i Amerika.Jedna veeelika kompanija
kod nas prvo jeftino kupi nasu soju pa je preradi proda skupo u Evropi.Zatim uveze iz J.Amerike
jeftinu GMO soju pa nama skupo prodaje sacmu.E zato ja ne sejem soju.
 
Uvoze rusi jeftinu junetnu, zato sto nasi politicari i nasa vlast nece da se okrene ka Rusiji !
Zalosno je sto zbog nase politike ljudi dobijaju takav utisak da rusi vole samo sebe, nije to bas tako. Ponavljam opet je kriva trenutna vlast, koja
ne radi nista na tome, da se odnosi poprave izmedju nas i Rusije. Okrenuli su se zapadu i EU, koja je toliko podla i ima namjeru da sve zemlje u uniji stavi pod svoju kontrolu, da nam pokupuju plodno zemljiste, uniste privredu i da zavisimo od njih, bukvalno u svakom pogledu !
Mi srbi i rusija imamo poseban odnos i trebamo to odrzavati i popravljati i teziti ka tome, isto kao i hrvati, koji su naklonjeni Vatikanu !
Pozdrav
 
Dokle ide beskrupuloznost gmo lobija i pojedinih naučnika:

BEIJING - Three officials who had approved and conducted a controversial test of genetically modified (GM) rice on school children in central China's Hunan Province had been sacked, authorities said on Thursday.
The officials were punished for "violating relevant regulations, scientific ethics and academic integrity," according to a statement jointly released by Chinese Center for Disease Control and Prevention (China CDC), Zhejiang Academy of Medical Sciences, and Hunan provincial CDC.

http://www.chinadaily.com.cn/china/2012-12/06/content_15993454.htm

I članak iz Forbsa, toliko lagarije na jednom mestu i zamena teza da je to za priču. Još su interesantiji komentari, ni jedan pozitivan :)

http://www.forbes.com/sites/henrymi...etic-engineering-movement-follow-the-money/2/
 
@Ursus
Veruj da polovina Rusa misli da su Srbi,Hrvati ili Slovenci jedno te isto :sta:
Inace bio sam dosta puta u Rusiji, tako da ne pricam tek onako!
 
Ursus u pravu si sto posto...bewisa nije bas polovina,bio i sam i ja...a ako si bio znas da je Srbin u Rusiji docekan kao neko,i da si prijatelj tamo svakom,a vec na zapad kad odes gledaju te kao nizu vrstu...zato najbitnije nam je nase,i prvenstveno gledamo nase sto imam i da se pomazemo sa rusima,da tamo izvozimo..trzite je ogromno..a ne da ganjamo ovaj truli zapad nabijem ga na k...i da ja sam bio u Sociju mesec dana..
 
Daleko da BRANIM miskovica ali mi se jos vise dize KISELO kad se spominje MONSANTO


На наш мејл је стигла једна информација од нама непозантих лица, или је заправо у питању само једно лице, коју узимамо са великом резервом, али ћемо је ипак предочити јавности.
Ево те информације:
„Поштовани,
Пратимо ваш, као и рад свих других патриотских и непатриотских организација у Матици и закључили смо да сте ви људи који би требало да знате следеће:
У Србији се догађа продубљивање окупације од стране сила које сте прилично тачно описали у својим текстовима.
Део те продубљене окупације је и промена у структури досадашњих моћника у Србији.
Окупатори су већ изабрали своје играче и сада преко ове власти уклањају оне који им нису потребни или које хоће да опљачкају или онемогуће.
При томе им на руку иде то што су те особе већ у Србији означене као негативни ликови.
Један од тих ликова је и Мирослав Мишковић.
Прави разлог за његов пад, који ће се ускоро претворити у суноврат, осим ако не испуни све захтеве прогонитеља, је садржан у две ставке.
Прво је то што је покуповао велику количину земље са намером да је по скупој цени продаје почев од 2014. године .
Страни окупатори, а пре свега Монсанто и још неке фирме, нису расположене да му ту земљу плаћају по тржишној цени.
Зато ће га преко садашњих власти натерати да се те земље, као и оних 16 хектара градског земљишта, одрекне, односно да то припадне држави, којом ће управљати типови који су инструирани од Монсанта и екипе.
Планира се да та држава 2014. ту земљу отуђи у корист Монсанта, скривеног иза разних „купаца“, и то по врло малој цени.
Други разлог је намера Мишковића да се на 5000 хектара врло плодне земље бави производњом органске хране, која постаје све траженија на Западу.
Касније би ту производњу ширио и на остатак својег земљишта.
Монсанто са том земљом има друге палнове, а можда ће се, опет скривено, и сам бавити производњом органске хране и не жели да у томе има значајног конкурента .
Ето о томе се ради.
Узгред, погледајте ко је данас постао нови председник Српског пословног клуба „Привредник“, човек који има ексклузивни уговор са Монсантом, и биће вам јасно у којем правцу иду промене у структури моћника у Србији.
Ми смо они који пратимо и знамо шта се заиста догађа, а има нас свуда где има и Срба.
П.С. Преузмите овај текст , а мејл пребаците у отпад и уништите. Тако је боље за све.“
Ова информација нам се учинила пре свега занимљивом, а да ли је и колико тачна, то заиста не знамо, као што се у Србији и иначе не зна ништа поуздано, све је на „можда јесте, можда није, а можда и јесте и није“.
Неке чињенице у њој делују сасвим логично, а опет ко нам може гарантовати да целу причу није смислио неки шаљивџија, користећи чињеницу да је цело ово замешатељство око Мишковића тренутно у жижи јавности?
Ако је и спин, досад је најмаштовитији…
 
Hvala nedjoooo na podrzci...moje misljenje o GMO je, da je najveca propast buduceg narastaja i nas samih !
A ovo za rusiju pisem, zato hto bih najiskrenije volio da se jednog dana poboljsaju odnosi, i da se ostvari jedan, ajmo reci bratski odnos .
Nikad nisam bio u rusiji, pa ste strane ne mogou puno da pricam, kako to izgleda iz prve ruke, al posto sam student poljoprivrednog fakulteta prosle godine sam bio u USA, na razmjeni studenata....odnos izmedju amera i nas je toliko ponizan i smijesan, da covjek ne povjeruje !
Svi nas gledaju kao najvece teroriste, imaju predrasude o nama, smatraju nas (divljacima) jer smo tako predstavljeni kod njih !
Licno moje misljenje, da sama Amerika je toliko bolesna, kao i njihova nacija, obicni ljudi nasi sa sela, koji nemaju neku skolu, izmislili su svijet za njihov obican narod !
 
Ursus slazem se,pa Ameri su debilska nacija,tipicni silnici koji misle da mogu svakoga da maltretiraju...kakva oni posla imaju na Bliskom Istoku,ili Vijetnamu,Kosovu..zato su i na Vijetnamcima zube polomili...moj kum je ove god bio na medenom mesecu u Njujorku,po njemu debilski narod samo tako...
 
Ursus slazem se,pa Ameri su debilska nacija,tipicni silnici koji misle da mogu svakoga da maltretiraju...kakva oni posla imaju na Bliskom Istoku,ili Vijetnamu,Kosovu..zato su i na Vijetnamcima zube polomili...moj kum je ove god bio na medenom mesecu u Njujorku,po njemu debilski narod samo tako...

bili su debili i devedesetih kada sam ja taamo boravio..i sada su a bice i u buduce..
vestacki narod na otetoj zemlji..oteto je prokleto uvek..
a GMO JE ZLO KOJE SE TAKTICKI SPREMA..
kada starnci steknu pravo kupovine mozemo da se selimo u pustinju neku..
 
Nazad
Vrh