Ponovo o GMO

U nasem narodu postoji izreka "ćoravovoj kvočki ne vredi drobiti".
Bezanje od tehnoloskog napretka je trcanje u nazad , mada je to nama svojstvena osobina sto se dokazalo kroz istoriju.
Na pomen GM , hvatanje odmah za Monsanto , soju kukuruz i pamuk je samo dokaz kratkovidosti , kao da su to jedini proizvodi dobijeni tom tehnologijom.
Da ne bih bio pogresno shvacen kao promoter ove kompanije mogu da kazem da do sad njihovo nisam nista sejao , a posle proslogodisnjeg debakla Dekalb hibrida na nasem terenu i ne planiram.
I jos jedan apel za sve koji neprekidno trube NO GMO, da dobro razmisle o tome da time mozda ugrozavaju neciji zivot.
Toliko od mene u ovoj temi , a vi i dalje nastavite srednjevekovni lov na vestice....
 
Dobri covece, normalno da se hvatamo za soju, kukuruz, i pamuk! Ovo je POLJOPRIVREDNI forum. O cemu cemo da pricamo? O insulinu i GM virusima koji lece rak? Za to postoje druga mesta.

- - - - - - - - - -

Mada mi je zanimljivo sto je samo Monsanto satanizovan, a istu stvar rade i LG, i Pioneer, i KWS...
 
Ne znam sta nam to dobro donosi GMO?Mozda pojedincima samo vece prinose a zdravlje sigurno ne.Nekada ljudi ziveli po 80-90god sad samo bolestine kojima nema leka,zbog toga sto mi izigravamo boga i mislimo da znamo kako treba.Pogleaj neko voce i povrce sve je vece i sjajnije a ukusa nigde.One male paprike koje je sadila bab bile su sto puta ukusnije od ovih danasnjih dzinovskih.
 
Vidim ja da ovde vec ima infiltriranih pojedinaca po ovom,po meni izuzetno opasnim tvarima...jos nam samo to fali,GMO-i mislim,ako se i to jos dozvoli,da ovoj drzavi ne predstoji nista ruzicasto u buducnosti,ako uopste ikakve buducnosti i bude za nas.Odrasli smo na zdravom,domacem,i sad nam odjednom fali jos,jos,jos...ako nista drugo,odgledajte bar nekoliko videa na youtube,pa procenite koliko(jos)duboko mozemo propasti.
 
GMO je najvece ZLO koje preti covecanstvu,to ne bismo osetili mi u toj meri u kojoj bi osetili nasi naslednici ukoliko dodje do proizvodnje i uvoza GMO hrane.Neki svetski umovi kazu da planeta nije predvidjena za ovaj broj ljudi vec za maksimum 2,5 000 000 000 (dve ipo milijarde).Kako najbolje da obore taj broj nego masovnim pomorom ljudi kroz naredne 2-3 generacije,a to ce najefikasnije biti trovanje hranom (gmo) i vakcinama. Na primer jedan od testova je pokazao,davali su pacovu gmo kukuruz,on je napravio potomstvo dok je njegov sin bio sterilan,Pa vi razmislite kako podmuklo unistavaju produktivnost i genetiku..
 
Mada mi je zanimljivo sto je samo Monsanto satanizovan, a istu stvar rade i LG, i Pioneer, i KWS...

Da monsanto nije progurao gmo preko FDA kao 'isti' konvencionalnim i da mu ne treba dodatno ispitivanje, stvari bi išle normalnim tokom. Odnosno radila bi se dugoročna ispitivanja bezbednosti svakog posebnog gmo proizvoda kao što se rade u farmaciji. Pored toga monsanto ima dugu trovačku tradiciju.... Treća po veličini biotehnološka kompanija je švajcarska Singenta, a u Švajcarskoj moš misliti zabranjen gmo.

Dobri covece, normalno da se hvatamo za soju, kukuruz, i pamuk! Ovo je POLJOPRIVREDNI forum. O cemu cemo da pricamo? O insulinu i GM virusima koji lece rak? Za to postoje druga mesta.

Dobro si mu rekao... mada je činjenica da zakon ovako kako je formulisan teško može da opstane, niko nema tako rastiriktivan zakon već se nekim drugim aktima i vremenskim ograničenjima praktično stavlja zabrana.
 
Kad bi zabranili uvoz modifikovane soje
stocna hrana bi poskupela...

Ne raspravljamo mi ovde šta bi bilo kad bismo zabranili uvoz GMO. U našoj zemlji već jeste zabranjen uvoz, proizvodnja i promet genetski modifikovanih organizama i proizvoda od njih. Sad se samo govori o pritiscima na Srbiju da skine tu već postojeću zabranu. Ja mislim da je rešenje referendum, a posle referenduma ko želi da gaji GMO neka se iseli iz Srbije pa nek u Brazilu gaji mutirane picajzle ako mu je ćef.

- - - - - - - - - -

Krlemrle dodjite kod mene na fax i upoznacu Vas sa jednim mojim profesorom,kaze jeo je nekoliko meseci ako se dobro secam 6-8 iskljucivo GMO hranu i nista mu ne fali(mislim nikakve promene nije doziveo).

Dakle za sad mu još ništa ne fali. Verovatno je svoje potomstvo već izrodio pa sad može da eksperimentiše na sebi. Valjda se isplati uz sve te galantne "bakšiše" kojima korporacije nastoje da steknu makar prećutnu podršku naučne javnosti. Ja nemam poverenja ni u koga, a ponajmanje u profesore koji su uz lekare, popove i policajce nadaleko čuveni po tome kako vole bakšiš, većma neg' konobari i svirci.
I pored svih navodnih prednosti GMO, u slučaju da ih neko nekada dokaže, ostaću radikalni protivnik svega što prkosi prirodi.

Evo jedna dobra za prosvetare:

Ulazi seljak u kancelariju dekana i vodi jagnje.
- Pobogu čoveče, šta traži ova ovca u mom kabinetu?!
- E ovaj, da se razumemo, ovo je MITO, a ovca sutra polaže ispit!

- - - - - - - - - -

...ako nista drugo,odgledajte bar nekoliko videa na youtube,pa procenite koliko(jos)duboko mozemo propasti.

Na primer:


To što SAD i Brazil masovno gaje GMO je argument za gajenje istih kao što je i Kanadski bojkot GMO-a argument protiv.
 
Poslednja izmena:
gmo hrana ne utice na nas i necemo odmah poplaveti imati dve glave izrsti nam 3 ruka, gmo utice na nase gene pa nam trenutno zadovoljstvo gmo-a placaju nasi potmci, jer se radjaju sa raznimdefektima, ine treba da se pitamo sto nas bog kaznjava, nego treba reci NE GMO. nije bog kriv sto nekim ''strucnjacima'' palo na pamet da izmisle gmo i zaradjuju.... ja gmo necu koristit pocenu da rastu zlatnici i dijamanti
 
Pozdrav Svima! Ja inace slabo kad komentarisem na ovom profilu ali sam morao da se malo ukljucim na ovu temu. Ja licno mislim da smo mi kao narod PROKLETI i nikad nam nije dosta. Sutra da izadje na trziste neko novo seme koje daje 3x vise prirast, mi cemo odma to upotrebiti a nemamo ni sami pojma koje to posledice nosi za nase zadravlje a jos vise zdravlje nase dece ili unucica. E to je problem i kod GMO. Ja inace zivim i radim u Austriji, i vec duze vremena sam pratio ove teme ovde. Vi znate da je Austrija u EU a znate li da Austrija ne seje uopste gmo proizvod? Austrija mora zakonsi da uveze jednu odredjenu kolicinu GMO proizvode posto je clanica EU, a da oni sami to proizvode, to nema sanse da oni njihovu zemlju unistavaju sa tim smecem. I kod njih ima tih nekih organizacija koje su potplacene da ubace to na njihovo trziste da bi se proizvodilo ali za sada jos uvek niko to ne seje jer je ovde svima poznato sta je GMO hrana. To da Matijevic mozda ima u njegovom prozividu GMO hrane, to ima.. ne 100% vec 1000% , uzmite na onom listu gde je reklama negovih salama, virsli itd... kad su akcije pa dole u dnu pise (Codex Alimentarius ) a to vam je danas lako da saznate sta to znaci , ukucajte na Google Stranicu , Sta je Codex Alimentarius i sve ce vam biti jasno. A Kostic ako je Zastupnik Monsanta u Srbiji, pitam se da li ce njegova deca tako nesto jesti, ali.. verujem da nece, vec takvi idioti kojima je samo stalo da pune svoje dzepove ne razmisljajuci sta ce sutra biti sa milione drugih ljudi sto jedu takvu hranu , a on i njegova ce deca sigurno jesti neki BIO proizvod. Evo ovaj link mozete da pogledate sta ovaj nas mucenik Nikola Aleksic prica o tome.. covek koji se bas bori protiv Monsanto http://www.youtube.com/watch?v=PM6AxIV9RNQ Pozz..
 
Prosto neverovatno da je gornji post bio čitavih 108 minuta na prvoj strani a da ga niko ne "poklopi":osmeh:
 
Ovdje se u poslijednje vrijeme sve manje govori o GMO. Vidim da se u članku spominje prof. Marijan Jošt, izuzetan čovjek i stručnjak u sferi genetike i oplemenjivanja bilja, moj nekadašnji profesor...nažalost, ljudi poput njega teško dolaze do izražaja u društvima gdje je monopolizam i moć novca iznad interesa običnog čovjeka...
 
Kao i svuda GMO-lobi je toliko jak da i ono malo pametnih i poštenih ljudi koji su u vrhu nemogu doći do izražaja jer pokušavaju na razne načine da ih diskredituji.O javnim servisima da i ne pričamo to je zabranjena tema ,pa čak evo i ovde sama tema je postavljena na najposećeniju stranicu tako da " dežurni markeri" se ubacuju sa raznim "pisnijama" nebi li prikrili svaku informaciju sa ciljem da minimalizuju sad već veoma jak otpor i delovanje Anti GMO lobista u Srbiji.
 
Da, u pravu si, zato me i iznenadila tema "Revolucije" i stvari koje su tamo iznijete... pratim vaše medije i dosta se govori i piše o GMO, ovdje je to mnogo rjeđe, a i ljudi su ovdje nekako nezainteresirani, kao da ih se sve to ne tiče...
 
Jedan od razloga je što nema nikakvih dokaza o štetnosti GMO hrane po zdravlje. Ipak je već prošlo ako se nevaram 17 godina od početka upotrebe GMO žitarica a još nema nikakvih čvrstih dokaza o štetnosti.
Mnogi bi se iznenadili da je kod najvećih uvoznika recimo kukuruza u svijetu i trgovine uopšte daleko veća potražnja za kukuruzom iz SADa , J Amerike i sl nego iz Evrope , zbog boljeg kvaliteta i zdravstvene ispravnosti.
 
Nazad
Vrh