Ponovo o GMO

Meni kanda obrisan post odje :sta:
Ne sme coek reci sta zna :nono:
OK,svatio ::spreman na sve::
 
Genetski inžinjering pohodi zemlju Srbiju

*Emisije emitovane maja 2001. godine

Govore:
-prof. Milutin Penčić (predsednik udruženja za očuvanje biodiverziteta i osnivač banke gena biljnih vrsta u Srbiji),
-prim.dr Todor Jovanović
-dr.Aleksandar Petrović

http://eugenika.webs.com/tekstovi8.htm#646818314
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

"MK Grupa" demantuje da uvozi genetski modifikovano seme
Blic - Pre sat i 36 minuta
Kompanija "MK Grupa" odbacila je danas, kao neosnovane, tvrdnje da je sa američkom kompanijom "Monsanto" sklopila ugovor o uvozu genetski modifikovanog semena ratarskih kultura i naglasila da uvoz za domaće tržište obavlja u skladu sa važećim propisima Republike Srbije, koji zabranjuju uvoz genetski modifikovanog semena.

Reagujući na napise pojedinih domaćih medija, da je navodno kompanija "MK Grup" uvoznik i distributer genetski modifikovanog semena kompanije "Monsanto", u saopštenju te kompanije iz Srbije se podseća da je ugovor sa američkim partnerom potpisala 2007. godine i on ne podrazumeva uvoz genetski modifikovanog semena.

"Predmet zaključenog ugovora nije, niti može biti, genetski modifikovano seme, već naprotiv najkvalitetnije hibridno seme kukuruza i drugih biljnih kultura, koje je proteklih godina dalo veoma visoke prinose i posebno je cenjeno od strane srpskih poljoprivrednika", ističe se u saopštenju.


Tanjug
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Mozda ce vas ratare zanimati sta kazu strucnjaci o Monsantu u Srbiji.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-zj1pktLLn8&feature=player_embedded[/youtube]


Ovo je već postavljeno u drugom delu foruma. Ne treba ponavljati postove. Još jednom i slede sankcije za spamovanje.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ovo je već postavljeno u drugom delu foruma. Ne treba ponavljati postove. Još jednom i slede sankcije za spamovanje.

Možda jeste spamovanje ali ovo je pravo mesto gde treba upozoriti ljude na Monsanto i njihove rabote. Neka poslušaju ratari šta kažu neki pametni ljudi a ne samo kostićevi prevaranti.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Monsanto ne proizvodi nista drugo osim GM , a ti razmisli sam sta sejes :sta:

pozdrav :ppozdrav:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

panonac je napisao(la):
Dali su i ovo GM hibridi :sta:
Nisu gmo, zemlja nije ravna ploca, vasiona se neokrece oko zemaljske kugle,i Riki Martin jeste peder.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ako ceo strucni svet tvrdi da Monsanto samo genetsko seme proizvodi pod raznim imenima i firmama kako onda ti sale kazes da nije GM?

Objasni nam malo :sta:

pozdrav :ppozdrav:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

sasa22 je napisao(la):
Nisu gmo, zemlja nije ravna ploca, vasiona se neokrce oko zemaljske kugle,i Riki Martin jeste peder.

Stručno objašnjeno. :haha:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Nemam snage da se upustam u ove stvati preko tastature, jednostavno lov na vestice je odavno zavrsen, sve velike kompanije rade gmo i nogmo kod nas je trenutno nogmo.Kad promenimo zakon uce i ono drugo, veruj jedva cekaju.A ti citati kurira i ostale zute stampe macku orep
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

hm............hvala na strucnom objasnjenju , ubedio si me :kisa:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Sasa22 imas puno podršku od mene :D ,i vjerujem ne samo od mene .Vidim da imas normalna shvatanja i vjeruješ u ono što je realno , dokazano, tačno , logično,dobro ,neminovno ,budućnost ,...
A da svi imaju pravo da iznesu svoje mišljenje to se zna , ali ja mislim da je to u stvari LUPANJE GLUPOSTI :haha:.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

sasa na strani 13 sam postavio reportazu sa Radio Beograda 2 kanala , koji sigurno nemozes da poredis sa Kurirom ili ostalom " zutom " stampom , a u toj reportazi su ucestvovali STRUCNJACI ne neki laici kao ti i ja !
Na ovim dole stranama ima mnogo vise strucnih dokaza nego sto mislis .

http://poljoinfo.com/index.php?topic=3528.105

http://poljoinfo.com/index.php?topic=14646.msg246995#msg246995

Ako se u svetu svaki dan sve vise ljudi protivi muckama Monsanta , BASF, Bayera i ostalih firmi neznam kako mozes tako hladno da reagujes na te cinjenice ?
Ipak se ovde radi o tvojoj buducnosti i buducnosti tvoje dece i nase prirode od koje i ti zivis.

pozdrav
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Da je otrov-otrov je.Da cemo pocrkati od njega-hocemo.
Za pismene su dovoljni ovoliki linkovi koji su postavljeni,da bi uvideli pravu istinu.A ta prica "ucili smo u skoli"-ko kaze da ti sto vam predaju nisu placenici Monsanta,i njemu slicnih?Ovo je Srbija,ovde sve moze sa malo para.U svetu sve moze sa mnogo para,i dokle god je to tako,do tad nema sanse da ce neko da se bori za dobrobit svih.Jedino je don Kihot bio dovoljno lud da pokusa.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ja sam citao dosta o ovim hibridima i nikada ih ne bih sejao zato sto su GM,to cudoviste nece nikada na moje njive :cao:
 
Nazad
Vrh