Pomoć oko šljivika?

Vocar je napisao(la):
2. Kakva to uredba traži manju gustinu po 1ha? Prvi put to čujem.

Prve godine uvodjenja tih subvencija je uslov bio gusta sadnja a onda se neko ipak dozvao pameti pa rekao onima koji bi da teraju modu, da tu modu teraju slobodno ako zele, ali za svoje pare a ne za pare gradjana.
 
Kod nas je subvencija po površini zasada a ne po broju komada na njemu.
Post je spojen: [time]1300834332[/time]
_________________________________________________
Od ove godine čujem, po količini roda, tj po kilogramu.
 
@rosuljac
Nisi najbolje razumeo,uredba propisuje minimum /bilo je 400/a maksimum nije propisan :ppozdrav:
Za jedan radni dan tri coveka mogu ladno da zasade polovinu tvoje parcele
Znaci navatate jos jednog drugara i gruvaj jedna vegetacija nije kratak period zasto da ti propada godina :cao:
 
Sadnice narucene 100 rodnih i 30 lepotica za prolecnu sadnju a do jeseni cemo popuniti po uredbi kako bude bila, stim da ce mi covek papire dati u jesen sve zajedno jer nemoze da se deli. U subotu sadnja , pa od nedelje kisni period lepo ce im prijati.
Saljem slike kad zavrsim
ostala je odluka dal 5x3 kako vi predlazete ili 4x4 5x2
 
prije nekoliko dana završio sam zimsko prskanje, pa me interesuje ova pojava na šljiviku, kada sam ušao primjetio sam na par šljiva, ne sve grane nego po jedna grančica izlistala, ostale su bile pravo pupovi mislim za prskanje kao što i objašnjavate na forumu, molim naše najbolje da nešto napišu prepoznaće se oni sami koji su to.
 
evo napokon procvijetale,mraz nije ništa naškodio. ovo je uspjeh vaših uputa i savjeta.

 
Poslednja izmena od urednika:
Moze li nekoj da mi objasni , zasto sadnici koi su nesto pojako razvieni nisu imali cvet za razlika od onih koi su poslabi ???Sadnicite se sadeni vo april 2010 Pozdrav od Makedonija 
 
Perduf, kržljavije često daju više cvijeta i bolje se odmeću od onih koje bolje napreduju u početnim godinama. Valjda je to prirodna reakcija za opstanak i produženje vrste.
 
Pozdrav svima, imam nov zasad sljiva 1100 komada na otprilike 1,5 ha. Sadjene su polovinom oktobra tako da bi sad trebao da ih orezem po prvi put. Dosad nisam imao sljive tako da nisam ni bas neki strucnjak. Potreban mije savet oko prvog rezanja. Mislio sam da platim nekog da mi oreze ali sam cuo da se prve godine rezu na 70 - 80 cm od zemlje pa ako je tako mogao bi i sam da to uradim.. Kako i kada bi bilo najidealnije da se to uradi
 
Samo skratisna visinu od 90cm-1,15m,rez napravis pod malim uglom i odatle krecu grane i to je to_Operaciju izvesti u martu,druga polovina.
 
Hvala, a zar nebi mozda bilo dobro da se orezu malo ranije, da ne cekam bas drugu polovinu marta ?
 
Kako se kaze,moze da se desi da smrzne u hladnijem periodu,ali ova informacija nije pouzdana.Neko skrati u jesen kad posadi,a neko u prolece.Ja u prolece uvek.
 
Planiran da posadim na jesen sljive,pa me interesuje da li mcu da imam povracaj od drzave i kakve uslove trazi drzava?
 
Po informacijama koje ja imam trebalo bi da bude samo sto nece biti isto kao prethodnih nego je skoro usvojen zakona a cekaju se neka podzakonska akta koja bi trebalo da definisu konkretne stvari. Za sljivu sam cuo da ce Cacanski sortiment biti izmedju 250 i 300 dinara ali videcemo...
 
Subvencije imaju ove godine,nije bas povracaj,dobijas sadnicu po ceni od 3-4 eura i placas je za 4-5 godina.Ovo vazi od opstine do opstine.
Ja na ovakve uslove nebih nikad pristao.Naprimer uzeo sadnice sljive po 90 dinara 1000 komada,a po drzavi ovo bi platio 4000 eura u 5-oj godini.Na ovo pristane samo ko je malouman.
 
Nema za sada ništa.To što neke opštine odvoje deo budžeta je obična igrarija,nemojte širiti priče kako IMA subvencija.
Ministarstvo ako "nađe" pare objaviće u službenom glasniku i znaćemo za to .
 
Nazad
Vrh