Pomoć oko šljivika?

A šljivu sa slike u koji uzgojni oblik svrstati? Ako ga uopšte ima...
 
@dragojlo zdravo dragojlo,danas sam bacao vestaka u vocnjak,konkretno sljivar,imam oko 100 stabla cacanske lepotice i rodne,sada je u cetvrtoj godini,interesujeme tvoje misljenje o djubrivu koje sam koristio a rec je o npk(so3)8:16:24 :)cool: naziv linzer agro trade proizvodjac petrohemija kutina,hrvatska,takodje planiram da ih zastitim sa plavim uljem,sta ti mislis o ovoj kombinaciji :cao:
 
Odlicno :D
Post je spojen: [time]1300391347[/time]
_________________________________________________
kada vreme ususi, ako mozes da ih ofrezas i onda mogu da luduju...
 
Dragojlo je napisao(la):
kotlasta piramida
Dragojlo je napisao(la):
Bavim se malo duže šljivarstvom i posjedujem malte ne svu literaturu s ovih prostora i nikad i nigdje nisam pročitao i čuo za tu vrstu uzgojnog oblika.
To je vjerovatno lokalni naziv za uzgojni oblik
Kotlasta krošnja je u stvari VAZA i nema provodnicu za razliku od PIRAMIDE koja ima provodnicu i po njoj spiralno raspoređene grane.Krivo informirate ljude
 
pa to neko zove kombinacija vaze i piramide, ustvari to je kada se ostave ramene grane iz donje zone kao kod vaze u sirinu i ka gore, a u stvari ima u sredini provodnicu i u vrhu par grana oko provodnice bas slicno ovoj slici...to bi bilo vezano za pojam kotlasta piramida...

Kada bi na ovoj slici bile donje grane krace, i prema gore oko provodnice jos spiralno pravilno rasporedjenih grana to je piramida...ovako je vise kotlasta jer u srednjem delu nema bocnih sekundarnih grana nego samo dole i gore kontas ::namigivanje::
 
sto se freziranja tice koliko vec ujutru to planiram da odradim sa mojim goldoncem,krivo mi je sto sam zaboravio da ponesem aparat da ih slikam pa da pokazem ovde ako uspem da ih postavim posto nikad ni sam,iskreno kao sadnice su bile dosta slabe ali sam se trudio da ih pomocu preparata izvucem iz bede,i hvala bogu uspeo u tome jos da ovladam tehnikom rezanja i bice super,hvala puno na odgovoru,puno mi znci kao pocetniku u ovom poslu ::svaka cast::
 
Ali to je inproviziran naziv, i nigdje se ne koristi
Ako netko krivo oreže voćku ili formira,ne možemo sami izmišljati nazive uzgojnih oblika.
Još jednom KOTLASTA PIRAMIDA JE GLUPOST ,ili je vaza ili piramida,bila obična bilo poboljšana-popravljena i još se koristi naziv kombinirana ili američka
To je to
 
pa tako je najprikladniji naziv kada ostanu samo dve zone ili dve etaze, dole i gore a u sredini bez grana...ni vaza ni piramida
 
gotovo ovakvih ima sljiva, mislim na pozegacu :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
p33100201.jpg

Post je spojen: [time]1300393885[/time]
_________________________________________________
kaze meni komsija ajde da mi orezes moje pozegace, reko nije ono sljiva ono je kokosov orah, a ja ti se opasno bojim visine :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Imam pitanje za iskusne clanove imam 2.5 duluma(25 ari) pod kupinom i imam 20 sljiva da li mogu isti program zastite da koristim za sljivu kao i za kupinu:haha:I malo oko tog orezivanja da naucim pa bi mozda nesto i bilo od mojih šljiva(imam jedan problem tu na selu gdje su mi kupine i (šljivice 1 godina) ljudima neradjuju šljive mada nista oko njih i nerade i nikad neradjaju, a moja je teorija suprotna od njih za par dana cu da ih slikam pa da mi pomognete ako ste za to da ih ubjedim u suprotno da mogu i tu šljive da se uzgajaju samo da treba da se radi oko njih:haha:?
 
dragojlo,koliki je normalan prinos po stablu za cacansku rodnu i lepoticu u kilogramima ako se primenjuje sva agrotehnicka sredstva
 
Zdravo komsija, mada je upuceno pitanje Dragojlu,ajd' recici cu ti koliko je kod nas u Velikokj Plani, severno od Jagodine 40Km,a to znaci da bi trebalo i kod teba da da takav prinos.Rodna ide do 65KG starosti od 15God. lepotica slicno...Danas idemo da ga cas' orezemo i saljem slike kako to izgleda

Misa
Pozdrav
 
Poslednja izmena od urednika:
dfiskal,pozdrav i tebi komso i hvala na informaciji moj zasad je jos uvek dalekon od tog prinosa jer je tek u cetvrtoj godini ali bar znam sta se iz njega moze ocekivati ako se radi kako treba,na ovom forumu sam od skoro i mogu reci samo reci hvale za njega odlican je,ovde sam saznao mnoge stvari koje ranije ni sam ni cuo a i korisnici su dosta korektni u svojim komentarima,nigde ni sam primetio da neko ko ima vise znanja ne zeli da to podeli i sa drugima i samim tim im pomogne,veliki pozdrav jos jednom :cao:
 
zicko je napisao(la):
dragojlo,koliki je normalan prinos po stablu za cacansku rodnu i lepoticu u kilogramima ako se primenjuje sva agrotehnicka sredstva

Zavisi od uzgojnog oblika i veličine krošnje.
 
zicko je napisao(la):
dfiskal,pozdrav i tebi komso i hvala na informaciji moj zasad je jos uvek dalekon od tog prinosa jer je tek u cetvrtoj godini ali bar znam sta se iz njega moze ocekivati ako se radi kako treba,na ovom forumu sam od skoro i mogu reci samo reci hvale za njega odlican je,ovde sam saznao mnoge stvari koje ranije ni sam ni cuo a i korisnici su dosta korektni u svojim komentarima,nigde ni sam primetio da neko ko ima vise znanja ne zeli da to podeli i sa drugima i samim tim im pomogne,veliki pozdrav jos jednom :cao:

Nema na cemu,naravno ne pominjem uzgojni oblik,to zavisi od tebe,ali to mozes da ocekujes za 5-6 godina,i u to budi siguran,samo postuj sta ti ovi pametni ljudi savetuj..ove cifre su cinjenica...slike ces dobiti,kao sto je i obecano....

S postovanjem Misa
 
vocar,reci mi koji je uzgojni oblik najproduktivniji i ako ima gde takva slika da vidim kako izgleda
Post je spojen: [time]1300541148[/time]
_________________________________________________
dfiskal,naravno svaki dobronamerni savet volim da cujem i ako je moguce i ispostujem sto se slika tice ako stignes da slikas ok ako ne kad mozes iskreno voleo bih da vidi kako izgleda tvoj zasad :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh