Podrivanje zemljišta

E da nisi kupio podrivač sad nebi morao kupovati veći traktor.
 
Traktor je u planu bio svakako,i sa podrivačem i bez,a oba torpeda ću poljubiti u auspuh,koliko god ih kudili,kod mene su upregnuti maximalno i zadovoljan sam njima
 
Ja nisam ni video bolje sređene i održavane torpede od tvojih.Da su ti sve priključne mašine za njihov maximum jesu al svaka čast kako je sve to kod tebe ispravno,sređeno i uređeno.
 
Korun iz S. Pazove kaze da ce mi napravit podrivac za rusa od 130ks za 2000e, nisam dublje ulazio u pricu, posto mi je to plan za sledecu jesen, sada sam kupovao drljacu. Uglavnom mislim da su podrivaci vrlo korisna stvar. Planiram da radim sa njim na svake 2-3 godine, zato bi mozda bilo dobro kupiti ga sa nekim zajedno.
 
Podrivač je veoma korisna stvar, šteta što ga u mom kraju niko nema i niko ne koristi :( Jedini ja imam nešto nalik na to i koristim ga pred setvu psenice. Predjem njim na 20 cm plosle ciklonom nasejem pa rotfrezom i sve lepo ispadne! Slikaću na proleće (pošto je sad zatrpan snegom) pa da vidite da li to liči na veše mašine i da li ima slicna efekat :sjasi:
 
@Mixi

To što ti koristiš nije podrivač već gruber. Ovo je podrivač:

scaled.php



a ti sigurno imaš nešto ovako:

rm5nnk.jpg
 
Nema pojma odakle je slika, nasao je preko Google, izvini ako je problem što sam je postavio. Ma stavio sam je kao primjer jer je čovjek opisivao da radi na 20cm pa sam mu stavio sliku da pokažem razliku izmedju podrivača i grubera.

---------- Poruka napisana u 18:14 ---------- Prethodna poruka je at 18:13 ----------

Koliko treba ks za ovakav podrivac?

5 radnih tijela, dubina 40-50cm, bez 120-150KS nema priče. Kiraj vuče 5 radnih tijela sa 120 ili 130KS i traktoru je puna kapa.
 
Ako dobro prepoznajem podrivac sa slike (onaj s pet zubi hrdjavi) njega je u pocetku vukao torpedo rx170, pa ford 240ks, pa onda mf 190ks i u zadnje vrijeme (valjda) fendt 820... U originalu je bio s 7 zubaca, pa je malo "porubljen" ;)
 
Ako dobro prepoznajem podrivac sa slike (onaj s pet zubi hrdjavi) njega je u pocetku vukao torpedo rx170, pa ford 240ks, pa onda mf 190ks i u zadnje vrijeme (valjda) fendt 820... U originalu je bio s 7 zubaca, pa je malo "porubljen" ;)

jeste to je Pingov podrivac sa HR foruma.

---------- Poruka napisana u 22:21 ---------- Prethodna poruka je at 22:19 ----------

za radnu dubinu od 80 cm minimum250 ks(moje misljenje)

Ne moze taj podrivac na dubinu od 80 cm. Letos sam gledao isti takav podrivac u radu vukao ga je na dubinu od nekih 40-45 cm Fendt 930 sa nekih 6-7 km/h ali su uslovi bili izuzetno losi jer je zemlja bila presuva pa je odvaljivao ogromne komade zemlje.
 
kao jednobrazni plug bez pluznog tela i jos na nosacu pluznog tela da ima zavareno neko koplje radi boljeg ulaska u zemlju i sa zadnje strane ako je potrebna drenazna krtica
 
Nazad
Vrh