Podrivanje zemljišta

Da, za 577DV je taman jedno radno tijelo na veću dubinu ili dva na neku manju (mada to već i nije podrivanje već gruberisanje al ajd...). Kao što kaže Velja, može to uz malo truda da se napravi od jednobrazdnog pluga, imaš na temi "Podrivači" neke slike kako sam ja zamislio preradu.
 
Zna Mindjusar da na nekim njivama ni nema pluzni djon,penetrometar je ulazio kao u sir!
Taj traktor u banatu bi mogao samo ovaj podrivac da donese do njive :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Drugari iz Zablja su vukli isti takav podrivac sa MF 8160 (200ks) i Fendt 926 Vario (260ks) i ima gde i tim traktorima nije bilo po volji.

Isti takav je JAKO relativna stvar,ja sam probao 2 noža sa kuglama,pa posle stavio i treći,pa posle skinuo kugle,pa vam mogu reći da je isto teško bilo sa kuglama na 2noža kao bez kugli sa 3noža,a da nepričam sa sve 3 kugle
A pogotovo je od velikog uticaja to što sam ja stavio noževe na razmak od 75cm,tako da je radni zahvat podrivača 2.25m,a fabrički razmak je 1m,i u tom slučaju je radni zahvat 3m,a u tom slučaju bi sa njim imao posla i traktor od 350ks,na nekoj maximalnoj dubini od oko 90cm sa kuglama
 
Kod nas taj podrivač su vukli sa klasom od 280 ks i na 80cm dubine ga je ukopo, koliki je razmak između tela bio neznam ali znam da su kugle bile na njemu.
 
Mi smo sad povećali razmak između noževa sa 75cm na 85cm ,jer je povlačilo zemlju pa ostavljalo rupe,pa ćemo sutra videti dali smo dobro uradili,ili ćemo vraćati
 
Nisam ni mislio da po blatu radi,al ovo je meni mučenje traktora,potrošnja goriva veća,nema radnu brzinu.A zašto je efekat bolji,ako može objašnjenje.:ppozdrav:
 
Ne znam kad bi ti podrivao, u decembru ili januaru.. Nekako je logicno da se to radi posle psenice,, a tad je leto i letnji uslovi.
 
Meni je logično da malo bude vlage u zemlji,i da ne ostaju rupe kako kaže mindjušar za podrivačem.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh