Podrivanje zemljišta

Ne znam jel neko video i kakav efekat ima podrivac sto se kaci ispod pluga?
 
kod mene rx170 moze sa dva tela da ide do 60cm,ali kada bih to nabio do kraja ovaj podrivac od mindjusara mislim da bih se i lamela zapalila,i spojnicka otisla,na nekoj laksoj zemlji bih isao sigurno...
 
Podrivač, ali pravi, klirens 1,3m. a dubina rada 0,8m. Potrebno je 80 konjskih snaga po radnom telu. Garancija dve godine.

bi00lt.jpg
 
Nedostatak ovakvih vučenih podrivača je u tome što ne opterećuju zadnje točkove na traktoru pa je za isti vučeni podrivač potrebno više vučne sile nego za takav nošeni. Ovakvi podrivači se i danas koriste, ima dosta snimaka na YT i uvijek ih vuku gusjeničari kao npr CAT Challenger i slični.
 
Ovaj podrivač sa videa je baš bez veze , i on i njegov gusjenčar i podrivanje bez veze , a onaj gore sa zelenim zglobnim još gore. Prvo ništa to nije posebno duboko pogotovo za toliki razmak izmedju tijela i za tolike grdosije.Mora da ide dubina kolko i razmak i nije bitno kolko izbacuje na površinu . Sve se može zaključiti kad se poslije dodje u njivu sa ašovom ili probnom sondom.
Ove naše kolege koji su postavljali snimke su izmislili podrivanje za ove "trošače nafte"
 
Ovo podrivanje sa CAT gusjeničarom je sa nekog skupa oldtimera pa mu je svejedno kako ide, to je samo da se malo pokaže mašina u radu, njemu se ne može zamjeriti.. Zglobni HTZ T150 je već dosta loše radio, em podrivač neće u zemlju em i kad je ušao ide dosta plitko.
 
Nazad
Vrh