Podrivanje zemljišta

Једно питање за вас који користите подриваче. Да ли би рецимо могло да се одради подривање само без орања, а да у пролеће прође тешка тањирача пред припрему за сетву (наравно ишао би после тањираче сетвоспремач)?
 
Podrivač u jesen, tanjirača po mrazu i u proleće spremač ili drljača

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока
 
Једно питање за вас који користите подриваче. Да ли би рецимо могло да се одради подривање само без орања, а да у пролеће прође тешка тањирача пред припрему за сетву (наравно ишао би после тањираче сетвоспремач)?
Pa mi svi koji podrivamo,ili podrivamo ili oremo,nema potrebe i jedno i drugo. Bitno je da nema puno zetvenih ostataka.
Po meni je bolje istanjirati pa posle podriti i onda je bez greske.
 
Ne treba nikakva tanjiraca posle podrivaca. 2x setvospremac i parcela spremna za setvu.
Kako da ne, zaboravih reći da strinjišta urađena letos radim takođe spremačem bez rotora, ali kukuruzišta tanjiračom pogotovo ona rađena pre ovih silnih kiša

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока
 
Pri ovoj brzini su pucali sigurnosni srafovi. Kasnije sam smanjio brzinu jer su pukla 3 srafa u roku od nekoliko minuta.


ywjnO3a.jpg
 
Јесте 7 радних органа када су почели да подривају са њиме првих година сваки некадашњи салаш су нашли. Све је темеље од цигала вадио напоље.
 
Kupus pomalčiran, sad podrivanje i tako nek stoji do proljeća. Zatim priprema i sjetva kukuruza.
Zemlja je sama po sebi užasno teška, a sad je ugažena, navodnjavanje je napravilo svoje, tako da mislim da je ovo bolja opcija od oranja, pogotovo zato jer je suho, i uvjeti su idealni za podrivanje.

https://postimg.cc/kDLyWB0Q]

IMG-20221108-100500.jpg
[/URL][/url]
 
E, a zašto sad podrivaš? Zbog trave, zbog plužnog đona ili je nešto treće?
 
Nazad
Vrh