Podizanje novog malinjaka - sadnja

Ako hoce da vrati pare, uzmi pare, krci malinu i na prolece sadi druge sadnice. Mislim da ne gubis mnogo. Izgubices jednu godinu ali imaces zdrav zasad u buducnosti, ovako mnogo rizikujes
 
Pa tako ce verovatno i biti. Nego, dal smem u iste rupe da sadim nove sadnice maline?
Ove zarazene su vec 6 dana u zemlji.
Da li je zemljiste kontaminirano, kakve su sanse da nije?
 
Kolega je nabavio sadnice(Wilamet 20 din/kom) i kako mu je rečeno bolje da ih posadi u Februaru neko sad. Rečeno mu je da ide na 3,7 između redova i na 20 cm razmak u redu da li je to po vašem mišljenju ispravno.
 
Izmedju redova stavljas razmak u zavisnosti cime ces obradjivati malinjak, posto je tako veliki, pretpostavljam da ces traktorom obradjivati

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Taj razmak za vilamet je prevelik. Ako je traktorska obrada neka sadi na maksimalno 3m red od reda, a 25cm sadnica od sadnice u redu, može čak i 5 u metar.
 
I kod mene 2,5 m obrada traktorom sirine 1,55 m.Jednostavno sirina traktora i dodas 1 m i to je to.Inace maksimum je 3 m.Sire od toga je besmisleno.
 
da li mogu sutra da sadim malinu Vilamet na 650 metra nadm.visine?nije kasno?da li joj smeta za sadnju ova temperatura?
 
Ja sam sadio na 2,3 metra preko 3 metre mislim da je skroz nepotrebno a ja sam sadio 5 sadnica u metar mada 4 je standard ali nailazio sam od 3 do 7 u metru ja sam se odlucio na 5 u metar.
 
Ljudi jedno pitanje,pri oranju na jednom mestu video sam larve,sad ko zna koji su u pitanju insekti,da li da prskam zemljiste u redu i sa cim?ili je dovolkjno samo da sadnice potapam u neki insekticid???
 
Pozdrav, zasadio sam 700 sadnica polane, i planirao sam na prolece jos da prosirim sa polanom i mozda vilametom. Pored maline planirao sam i jagodu. Medjutim danas bio neki lik kod mene i kaze jesi lud u prestupnoj godini da sadis voce stradace sve. Moze neko sa iskustvom da mi kaze ima li to kakve veze PRESTUPNA godina ??? Ili su to babske price i verovanja .. Hvala
 
Verovatno da ima neke veze prestupna godina jer sam ja sadio 2008 koja je takodje bila prestupna a imaš prilike da vidiš kako taj malinjak danas izgleda na svim mojim slikama. Možda baš zbog toga mi je taj malinjak najjači od kad se bavim malinom.:osmeh:
 
Ako je razmak izmedju redova 250cm, i sa svake strane malina nabuja jos 50cm, dobijamo 150cm supljine izmedju redova. Sme li se tuda sa 539 koji je sirok tacno 160 cm? :sta:
 
Pozdrav svima,treba mi pomoc pa ako neko moze da mi odgovori bio bih mu zahvalan.Naime,sutra sadim 2500 sadnica polke,razmak je 2.8 m izmedju a u redu stavljam na 40 cm.E sad orano je pre neki dan imam slike al ne mogu da ih ubacim trenutno,sutra ujutru idem da tanjiram a posle toga odma freziranje.Nakon freziranja idem da izvlacim brazde rucno zato sto na frezu onu manju nemamo plug da stavimo...kad iozvucem redove oko 1000m duznih sad me zanima vase misljenje,da li da stavljam itapolinu i 6:12:24 pa prekrijem malo zemljom pa sadnicu ili da ne bacam nista pa da izvucem stajnjak na prolece a 6:12:24 ujanuaru recimo...ovo pitam zato sto sam sad bio u vise apoteka jedni su mi rekli da ce od itapoline i NPK sadnice da izgore bez obzira da li sam prekrio zemljom,a drugi su mi rekli da nema problema da mogu da stavim.....sta je vase prakticno iskustvo?>?????hvala
 
Nazad
Vrh