Pneumatske sejalice za kukuruz



Uzeo sam vakuummetar da stavim na sejalicu. Dvoumim se dal da ga uvucem sa crevom u kabinu ? Jel radio neko naknadno tj kako stoji na novima?
 
Jel zna neko...
Depozitori za super start jel mogu da sluze i za ureju?
Kao sto rece kolega mozda bi i mogli uz preradu lancanika da bace odgovarajucu kolicinu,
ALI kako resiti dole, mora i tu neka prepravka, drugaciji ulagaci , odvojeno od semena, super start ide u zonu semena, i cesto je i u kontaktu sa semenom, a ako se poveca urea i bude u kontaktu sa semenom moze da uticr na klijavost
 
Ne bi to trebao biti problem, kod mene u kraju se ide i do 300-400kg po hektaru NPK 15-15-15 kroz depozitore u zonu sjemena pa nema negativnih efekata

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Dal nije iz Gradojevica?

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Nije Donje Crnjivo...lepo izgleda ocuvana...Čovek prodaje kaze mnogo mu je teška....nosi je Rakovica 60...i kaze muci se...ima depozitere za djubrivo...ja imam Rakovicu 65...a doduše i ravnije je kod mene...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Upgrade smo uradili. Sada 6 redova. Hidraulicna greda. Markiri na vazdusni klip..kontrola setve isto preradjena na 6redova.
fd5de5bd4b575b74ced1d08577718649.jpg


Sent from my S60 using Tapatalk
 
Pitanje za vlasnike diskosnih sejalica.

Koliko bi diskovi trebali da imaju kontakt?
Po meni je to nekih 5-6cm da bi brazdice imale oblik slova V.
Kod mene je Maja u pitanju pa je manje bitno zbog raonika
 
Ogi
Sto si namestio toliko velike zagrtace,ove iza raonika,navuce mnogo zemlje i moze da se desi da izbacuje bateriju napolje,to moze na maji zato sto je baterija teska.
 
To tako iz plameta naprave,imam ih i ja po meni nema goreg rešenja od tog širokog točka sa tim zagrtačima,kad ih skineš zna da ostavi otvorenu brazdicu,kad ih staviš zna da na seme natrpa dosta zemlje ,po meni lično mnogo loše rešenje.Ja ih dobio sa sejačicom a najviše sam je zbog njih i kupio al sam se razočarao.Kod nas u selu skoro svi prešli na te široke.
 
Pa rekao sam ti da cu slikati da vidis kakav ti treba a ti bio nestrpljiv i uzeo nesto neodgovarajuce. Treba ti ovakav:

B0RrAHV.gif
Rekao si slikati na sejalici kod tebe!?
Nisam to sad uzeo niti bio nestrpljiv imam to odavno pa mislio da iskoristim.
Videcemo, mozda nadjem i taj

Moze i ovo?
.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh