Pneumatske sejalice za kukuruz

Sve zavisi, ako imas nekog ko radi usluzno za 1200 din po jutru onda bolje ne uzimati. Kod mene je setva 2000 din po jutru vec 10ak godina, pa sam pre par godina uzeo sejalicu za istu povrsinu pa sam radim kada hocu i koliko hocu.
 
Pozdrav kolege, jel može neko od vas da mi kaže svoje mišljenje u vezi turskih sejalica? Kupio bih neku novu i nešto sam najbliži odluci da kupim Sakalak, ali me zanima vaše mišljenje o njoj, pa i o ostalima ( Cansa, Ozduman, Ozdoken,... )
To je sve isti sablon sejalica, mada mi drugar koji radi u MBV Vrsac rekao da je Sakalak preciznija od Canse a zastupnici su obe. Ja jos nisam krenuo u akciju ali mislim da ce i kod mene pasti odluka na Sakalaku jer koliko sam zapamtio ima opciju iskljucivanja baterija iz kabine a to mi vise znaci nego ista. Za Ozdoken isto znam da je dobra ima je rodjak u Botosu, a moze i G.din @Galetin da napise koju o njoj 😉
Irtem je drugi sablon sejalica, za razliku od ovih gore pomenutih kojima baterije pokrece kardan njoj pokrece lanac, sto se meni vise svidja i masivnija je sejalica sto za moj pesak i nije neka prednost, i lepsa je na oko odradjena. Ali je i naj skuplja!
 
Ja se ne bi slozio sa tim da je irtem lepsa i teza ali dobro, svako ima svoje vidjenje. Po meni Ozdoken je od svih turskih najbolja a msm da i oni od skoro imaju iskljucivanje baterija iz kabine ili ti elektro iskljucivanje i ukljucivanje baterija. Voleo bi da cujem misljenja ljudi koji ih imaju?
 
Jel sejao neko Nodetkom sa 577 sa normalnim gumama jel ne idu tockovi na red ?
I jedno pitanje vezano za samu sejalicu. Prilikom zetve sam malo zagledao i cini mi se kao da imam mozda i previse odstupanja u rasporedu biljaka na poziciji 2D a na 3C deluje kao da je sve normalno a moguce je i da je neka baterija izbacivala vise semena tj gusci sklop od zadatih 22,5cm. Od cega sve to moze da zavisi, ne znam odakle da pocnem ? Nisam obracao paznju nakon nicanja jer mi je na oko delovao svud ok sklop i nisam uzimao metar da merim. A pokolebao me je da proverim u zetvi jedan drugar kome sam sejao, kaze da mu se cini da mu je kukuruz nesto gusci nego inace.
 
Sijem ja sa 577, na knap je, zato je treba centrirati na spanerima da ne bi otisla u stranu i biti miran na volanu

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Jel sejao neko Nodetkom sa 577 sa normalnim gumama jel ne idu tockovi na red ?
I jedno pitanje vezano za samu sejalicu. Prilikom zetve sam malo zagledao i cini mi se kao da imam mozda i previse odstupanja u rasporedu biljaka na poziciji 2D a na 3C deluje kao da je sve normalno a moguce je i da je neka baterija izbacivala vise semena tj gusci sklop od zadatih 22,5cm. Od cega sve to moze da zavisi, ne znam odakle da pocnem ? Nisam obracao paznju nakon nicanja jer mi je na oko delovao svud ok sklop i nisam uzimao metar da merim. A pokolebao me je da proverim u zetvi jedan drugar kome sam sejao, kaze da mu se cini da mu je kukuruz nesto gusci nego inace.
Jesam ja jedne godine sejao,kao sto kaze cetojevic u knap je imas po 5-8 cm sa svake strane od brazde. lepo izgleda kada se poseje,ne poznaju se mnogo tragovi od tocka.

 
Ko ce da bude toliko miran na volanu. Imao sam neku ideju da nesto odradim za jos neke masine, pa da pocnem da sejem sa 577 i da odradim markire da idu po sredini traktora. Mada ako mi se ispuni neki planovi za trampu za vecu prskalicu morao bih svakako da uzmem uze tockove.

Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Jel sejao neko Nodetkom sa 577 sa normalnim gumama jel ne idu tockovi na red ?
I jedno pitanje vezano za samu sejalicu. Prilikom zetve sam malo zagledao i cini mi se kao da imam mozda i previse odstupanja u rasporedu biljaka na poziciji 2D a na 3C deluje kao da je sve normalno a moguce je i da je neka baterija izbacivala vise semena tj gusci sklop od zadatih 22,5cm. Od cega sve to moze da zavisi, ne znam odakle da pocnem ? Nisam obracao paznju nakon nicanja jer mi je na oko delovao svud ok sklop i nisam uzimao metar da merim. A pokolebao me je da proverim u zetvi jedan drugar kome sam sejao, kaze da mu se cini da mu je kukuruz nesto gusci nego inace.
Kojom brzinom si sejao?

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Signalizacija ugradjena ,rotacija i florescentne trake.
DSC-0122.jpg


IMG-66a40b779126ba8beeaae39bb7861d9b-V.jpg


IMG-8fabeff77393acb085bfb2112706553b-V.jpg
 
Pozdrav drugari,resio sam da kupim novu pneumatsku sejalicu ali dvorednu,posto sam sa juga Srbije jedino takva i moze zbog polozaja terena i dosta malih parcela,pa me interesuje koje sejalice dvoredne ima u prodaji i koju bi mi vi iz iskustva preporucili da kupim,naravno da ima i kutije za djubrivo.Hvala unapred
 
Olt ako ima u u ponudi...
Inace pre 4-5 godina sa isto tako razmisljao o kupovini pneumatske sejalice, i posle istrazivanja ponude, dodjem do zakljucka da za iste pare mogu uzeti polovnu dvorednu i cetverorednu i na kraju se odlucim za cetverorednu i nisam nimalo pogrijesio, tako da i tebi predlazem isto ako imas traktor od bar 55-60KS da mozes raditi sa njom u brdu

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Ma to i jeste problem,vukao bih je sa IMT 542,zato i trazim dvorednu,video sam na sajtu ove sto radi Agria u Subotici ali nekako mi ih ne hvata oko imaju izbacene tockove sa strane,pa zato sam i postavio pitanje ovde da bih dobio neki odgovor a i savet koje ima dvoredne u prodaji i gde mogu da to pogledam jer ovde kod nas na jug nema gde dobiti informacije a kamoli da ima negde da vidis.
 
To sto ima izbacene tockove sa strane je prednost jer bolje kopira teren, zamisli kad je samo sa jednim tockom u sredini a sejes popreko u brdovitom terenu, tu se sejalica navije u donju stranu i pravi veliku razliku u dubini sjetve

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Ovo je tačno za stabilnost. Imao sam dvorednu pneumatsku imt sejalicu. Jako je nestabilna na nagnutom terenu i to se odražava na dubinu setve kao što kolega Cetojević kaže. Video sam kod jednog da je postavio male točkove sa strane, upravo zbog toga.

Inače i Majevica pravi dvoredne. Komšija je kupio prošle godine dvorednu diskosnu sa kutijama za veštak.
 
A Majevica kako se pokazala u radu,da li vredi uzeti tu ili ovu što radi Agria sa bočnim točkovima.Kolko sam video na sajtu Majevica dvoredna bi trebalo da ima samo jedan točak u sredini ako se ne varam.Kod mene u okolini video sam samo jednu dvorednu sejalicu i to Gaspardo a gde je uzeo stvarno nemam pojma.
 
Nazad
Vrh