Pneumatske sejalice za kukuruz

@robert86 Pisao sam da radim sa 1000 obrtaja,obrtaji turbine nisu smanjivani,isti je precnik remenica kao i kod drugih nodetki.Sto se tice vakuma,uvek je bilo tako lose u soji.
 
Jel to original nodet ili kopija pošto original nodet (i olt) i njena turbina nose seme bez problema na 540 obrtaja, na imanju smo sa 12redi na 50cm sejali soju sa jednom turbinom na 540 obrtaja.
 
Nzm ko bi mogao proveriti vakum, jel bih mogao i ja kupiti vakumetar i sam to testirati ?.Koliko vakum treba biti ?.
@sale ratar Valjda jeste original,nazad je imala one uzane od tuca nagazne tockove,ima uzana creva,to sam mozda trebao spomenuti ranije ...Ja nzm ni koja je razlika izmedju olt i nodet,meni to sve isto ...:sleep:
 
Kad sam kupovao Nodetku mene su savetovali da uzmem sa sirokim crevima jer sa uskim moze biti problem ako budem hteo da sejem soju sa dva reda rupa. Tako da probaj sa nekim plocama sa jednim redom ako imas da pozajmis da ne bacas pare ako nije do toga
 
A koji je promer otvora na ploci? Hoce da pravi problem ako je promer mali. Valjalo bi da nisu ispod 3,5mm.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Pozdrav kolege. Kupio sam irtem sejalicu i dobio sam dve garniture ploča. Sa 32 i 26 rupa. Nisam obratio pažnju da su rupe na obe od 3 mm. Imao sam nodetku i kod nje je naravno razlika u veličini rupa. Dali je ovo dovoljno za kukuruz ili ipak treba proširiti? Možda je vakuum dovoljno jak ?
 
Nazad
Vrh