Pneumatske sejalice za kukuruz

Ima li tko iskustva sa ma-ag sijačicama? Jel bolja od sakalaka?
 
Sto se tice pneumatske, jos uvijek je olt/nodet među boljima, a ako je sporo sa 4 reda,lako se slozi 8 redova i dobije se duplo brza sjetva......ili cak 12 redova......cjena sijacice nikakva, djelovi pristupacni itd......prije bi poradio na kvalitetnijem stroju za pripremu zemljista ako je bas teska zemlja.....ili naci polovnu a dobru max emerge, zelena sa zutim kutijama
 
Jedno pitanje za iskusnije.
Imam problema sa plocama za kukuruz od 5mm jednostavno masaju seme jer su semena hibrida koje sejem krupnija od nekadasnjih hibrida.
Dali mogu sam da ih raubusim na 5.5mm
Ili ima neko da me uputi ko to radi na presu.
Ostaje mi resenje da kupim nove ploce kao krajnje.
Hvala unapred na savetu.
 
Jedno pitanje za iskusnije.
Imam problema sa plocama za kukuruz od 5mm jednostavno masaju seme jer su semena hibrida koje sejem krupnija od nekadasnjih hibrida.
Dali mogu sam da ih raubusim na 5.5mm
Ili ima neko da me uputi ko to radi na presu.
Ostaje mi resenje da kupim nove ploce kao krajnje.
Hvala unapred na savetu.
Ne mora to da bude do rupa, koja je sejalica ? Kakva su creva, dihtunzi ???
 
Kod nodetke je problem baš kod 18 rupa za kukuruz. Iako je sve na mašini ispravno, ona preskače.
A problem je tamo gde se poklapa onaj mešač na ploči sa rupom, tu ostane prazna rupa bez semena, zato što....... (da sad netupim).
Kod ploče sa 22 rupe toga nema.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kod nodetke je problem baš kod 18 rupa za kukuruz. Iako je sve na mašini ispravno, ona preskače.
A problem je tamo gde se poklapa onaj mešač na ploči sa rupom, tu ostane prazna rupa bez semena, zato što....... (da sad netupim).
Kod ploče sa 22 rupe toga nema.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Nodetka ploce od 18 .
Creva su dobra.
Uzima ona seme i drzi na neravnom
Al jednostavno kad pogledam fail po 1-2 zrna.
A rodja ima 5.5 mm rupe i tu stoje ko pista.
Sad bi da povecam rupe.
Kad je seme sitnije nema tih problema.
 
Jedno pitanje za iskusnije.
Imam problema sa plocama za kukuruz od 5mm jednostavno masaju seme jer su semena hibrida koje sejem krupnija od nekadasnjih hibrida.
Dali mogu sam da ih raubusim na 5.5mm
Ili ima neko da me uputi ko to radi na presu.
Ostaje mi resenje da kupim nove ploce kao krajnje.
Hvala unapred na savetu.
Vidi to možeš sam da razbušiš, kvalitetnu burgiju, manji broj obrtaja na bušilici ili na prekide buši bez pritiskanja, čisto da samo težina bušilice pritiska, ploču staviti na ravnu dasku i sa obe noge staneš na krajeve ploče da ne bi mrdala, znači nema žurbe.Kad izbušiš na 5,5mm onda uzmeš 8,5mm burgiju i skidaš onu pucnu ili oštru ivicu na rupi gde seme treba da legne, nemogu prostije.Ako budeš pritiskao i žurio hoće ploča da dobije deformaciju kao da se istegli i onda kad je stitskaš po sredini ona radi klik-klak.
 
@Pink Panter Da, o tome pričam. Tu se zalepe 2 zrna, kada su zrna sitnija još donekle i prolazi sve kako treba, ali kad je zrno krupnije skidač umesto da jedno skine a drugo da ostane, skine oba dva. Ustvari nema mesta da se sve odigra kako treba, između skidača i rupe dođe još i mešač koji ustvari napravi njesra i skine oba zrna.
Nećeš ništa dobiti sa većim rupama. Probaj ploče sa 22 rupe prvo. Videćeš razliku.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
U pravu je [mention]caco [/mention], neces nista postici sa vecim rupama, samo ubaciti ploce sa vise rupa. Kod mene je 4,5mm i svejedno je dal je krupnije il’ sitnije, hvata perfektno, al’ je ploca sa 26 rupa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probaj i sa 27x5.5 imam takve jos original nodet.....sporije se vrti ploca i bude odlicno posijano.....
 
Definitivno je bolje (i lakse) sa vise rupa nego razbusivati. Ja sam sejao sa 22x4,5 godinama dok nisam prodao sejalicu i uzeo turkinju. Islo bi to i sa vise rupa jos lepse razmisljao sam da kupim ali posto sam vec planirao kupovinu diskosne sejalice ostalo je samo na razmisljanju.
 
Nazad
Vrh