Pneumatske sejalice za kukuruz

Znam da mi je ranije dolazio jedan čovek da seje kukuruz sa 539 i nosio je 4 reda majevicu. Nije se propinjao prednji kraj. Samo ne mogu da se setim da li je imao kutije za djubre. Nije mi problem i da bude bez kutija za djubre. A ako bude trebalo stavićemo i neke tegove na prednji kraj.
 
Moj 539 sa novom kabinom nosi ko od sale pneumatsku tezi je ipak od buljavka starog..znam moji rodjaci imaju sejalicu za sargarepu i na uvratama njihov skace stavljaju teg napred a kad zakacili za ovaj noviji kao moj nema da mrdne ipak je tezi

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Znam da mi je ranije dolazio jedan čovek da seje kukuruz sa 539 i nosio je 4 reda majevicu. Nije se propinjao prednji kraj. Samo ne mogu da se setim da li je imao kutije za djubre. Nije mi problem i da bude bez kutija za djubre. A ako bude trebalo stavićemo i neke tegove na prednji kraj.
Pisao si da nemaš nekih brda,gledam ovog proleca dva fergusona i jedan tafe nose šestoredne nodetke a gde da ne moze četiri reda,do duse imaju par trgova napred.
 
To ti je beskorisno ,ja bih deset puta bacio olt i uzeo bilo koju diskosnu ,bez razmisljanja.Nzm dokle trebamo pisati prednosti diskosne na raonik ,nekim ljudima to tesko da shvate ,moze biti sklop 99999% precizan kod raonik sejalice i opet je djubre tesko spram bilo kakvog diska.
 
Tešimo se raonim, kada jednoga dana plane ekspanzija kupovine diskosnih sejalica menjamo ploču. 🤣 Da je polovna 6 redna diskosna 2-3.000 e lako bih se odvojio od para a ovako nema bolje od raone Majevice koja je ispala skoro pa džabe kada se prodala OLT 4 redna. 😁
 
Pitanje

Trebam presejavat soju, danas sam nabavio ploče za soju. Montirao sam ih, nasuo soju u kutije i pokušao okrenuti pogonski točak na sijačici i nisam ga mogao maknuti ni malo, nešto ga blokira... U pitanju je Gaspardo SP 520. Ploče su dimenzijama iste kao i ove što su stigle sa sijačicom, da napomenem da nisam poredio "mješače" na pločama. Zna li netko koji je uzrok tome ?
 
Да ту сам и ја јуче видео на огласима, а данас је нема? А какве су ове сејалице ваља ли то чему?
 
Морам да напишем нешто....у вези сејалица уопште.Овог Пролећа сам пратио у атару сејалице и сетву Кукуруза-Сунцокрета,по готово сад кад се све види...нећу писати и давити али те цене и прича(о беспрекорној прецизности) не може да прође.Нисам ни за коњске сејалице али лично ја сам боље и прецизније посејао обе ове културе са Сејалицом мале привреде...Ова моја констатација више је усмерена на произвођаче истих него на кориснике.
 
Nazad
Vrh