Pneumatske sejalice za kukuruz

Да то и јесте суштина...По мени у овом случају циљ не оправдава средстава.Част свима али мене не могу да убеде ,не фалим ни ја мог Коња али ово треба да штепа по проспектима и дивану Дистрибутера.
 
Kupi se nova sejalica, diskosna ta cini cuda lepa I nova ta sve je milina gledati,sve namesteno I podeseno samo sedi I teraj posle kad nikne bas I nije tako sve lepo kako izgleda
 
Ima svakakvih masina,imaju ljudi nove diskosne pa moja oltova bolje odradila posao ali ima i takvih da je milina gledati kako sve ujednako niklo i razmak u redovima

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ako pričamo o redovnoj setvi, ne vidim nikakvu prednost sejalice od 20000+ eur ukoliko je obrada i priprema zemljišta kvalitetna. Ravnomerna dubina setve se može postići pripremom sa kvalitetnim germinatorom koji košta 3-4 puta manje od jedne sejalice. Ovo na slici je posejala majevica stara 20 godina sa raoničastim ulagačem. Iz cele priče izuzimam teža zemljišta gde je zaista jako teško postići adekvatnu dubinu setve.
276664c6028a08ee9493fd56d1b5fddf.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
U ovom videu imaćete prilike da vidite kako izgleda DELTA ROW sistem setve kukuruza i kako to odrađuje fantastični duo: CLAAS AXION 820 & LEMKEN AZURIT 10 sejačica za okopavine. Detaljno objašnjenje i predstavljanje sejalice i Trimble navigacije sve u 24 minuta...
 
Onda kupi Ozdoken. Imam hidro podesivu sestorednu, posejala boga oca bez greske. Jedinu zajebanciju sam imao sa plasticnim teleskopskim cevima za mikro granulat, reseno za pola sata.
 
Ozdoken i Sakalak kod nas provjereno dobro, u rangu Gaspardo MT. Gaspardo ništa bolje ne sije, čak sam i razočaran sjetvom, kolega ju ima, nema potisne točkiće sjemena, možda je to greška, skuplja je 3-4 tisuće eura ovisno o opremi od Turkinja...
 
Ima li netko sliku ulagaca za nodet s diskom?
Da li je netko radio s tim i kako se polazalo?
 
Nazad
Vrh