Pneumatske sejalice za kukuruz

Da vi vidite na kakvim sam ja vrletima sejao sa 539 i 4 reda nodet. Tegove napred nemam, okretanje sa kočnicama i vožnja na zadnjim tockovima se podrazumeva. Ali mora traktor da bude dobar, inače teško ide uzbrdo.

Gde je baš uspon išao sam trećom sporom, nizbrdo izbacim iz brzine i teraj...

Ove godine sam uradio pumpu i dizne, ide svuda prvom brzom bez problema.


Kod Mirbana je sve ravno.
 
Poslednja izmena:
Da kako Dare reče kod mene je sve ravno. Kao tepsija. Ali Dare možda imam u planu još nešto zemlje u mojoj okolini pa mi nije baš za 2 reda. Imaće ona šta da radi. A nije mi problem da uzmem bez kutija ako je to teško za njega. A pisao sam u temi kukuruz da nikad nisam mogao da se skroz dogovorim sa ovima koji mi seju da urade kako ja želim. A ovako ako je uzme onda radim kako ja hoću i što reče Matić onda samo mogu sebe da krivim ako je nešto loše. Hvala vam na savetima.
 
A sta se moze napraviti da psk olt sije preciznije?6-7 kmh sijali rupe 22 a sijali na 3b ,21.5 cm zrni od zrna.Nikako mi nije sijala na taj razmak nego na 10cm zrno od zrna pa onda malo dobro ..i svaki red drugacije.
 
Da kako Dare reče kod mene je sve ravno. Kao tepsija. Ali Dare možda imam u planu još nešto zemlje u mojoj okolini pa mi nije baš za 2 reda. Imaće ona šta da radi. A nije mi problem da uzmem bez kutija ako je to teško za njega. A pisao sam u temi kukuruz da nikad nisam mogao da se skroz dogovorim sa ovima koji mi seju da urade kako ja želim. A ovako ako je uzme onda radim kako ja hoću i što reče Matić onda samo mogu sebe da krivim ako je nešto loše. Hvala vam na savetima.
Na depozitore za djubrivo na nodetki zaboravi.Nema sanse imt 539 da je nosi,pogotovu s djubrivom.Ja je nosim sa R 60 i 6 tegova napred i opet je colovi pri okretanju a kad sejem po ravnom napunim depozitore djubrivom da ne bih puno dangubio svaki put sa manjom kolicinom.Pri svakom okretanju cujem siguronosni ventil hidraulike.Samo bez depozitora i opet ces malo imati problem ali mozes raditi tako s njom.
 
Jel malo za 539 da nosi golog nodeta 4 reda?
Njemu je ta sejalica knap da moze malo i brda zakaciti a i hidraulik da bude rasterecen.
Rodjak nosi 4r sa kutijama za vestak sa 577P, u brdu i on ima posla sa njom.
Ima jos Ursusa c360 i Utb 640dv i ne pomislja da kaci za njih.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mojoj je sad 10-a sezona. Promenuo samo plastične prstenove u vratancima. Sejem sa 577 2. Brza na 1600 obrtaja. Po navigaciji je to 8-8,5 km/h u zavisnosti od podloge. Često sam merio razmak u kukuruzu i u 95% slučajeva je u mm tačno. Iz mog nekog iskustva sam se sretao sa dosta ljudi koji ne znaju da podese sejalicu kako treba pa i dosta ostalih mašina. Na svakom spitu u Kaću pola mašine koje se prikazuju nisu dobro podešene zato što serviseri nemaju iskustva. Tako i njih dosta što su prešli sa nodetke na diskosne nisu zadovoljni, a ustvari mora malo da se pozabavi tom sejalicom...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ova je u vlasništvu takođe 10+godina.Nema teoretske šanse da nisu vični i stručni u podešavanjima i krajnjem rukovanju.Za te pare koliko je plaćena više su očekivali ali ajde to tako treba.
 
Jel malo za 539 da nosi golog nodeta 4 reda?
Njemu je ta sejalica knap da moze malo i brda zakaciti a i hidraulik da bude rasterecen.
Rodjak nosi 4r sa kutijama za vestak sa 577P, u brdu i on ima posla sa njom.
Ima jos Ursusa c360 i Utb 640dv i ne pomislja da kaci za njih.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока

Godinama radim sa 539 i 4 reda nodet, i znam toliko ljudi koji sa 539 rade sa tom sejalicom. Svi rade bez problema.
Napunim kutije sa semenom i stavim par dzaka semena iznad kardana na one sipke sto drze turbinu, i idem 10-12 km u transport.
 
Godinama radim sa 539 i 4 reda nodet, i znam toliko ljudi koji sa 539 rade sa tom sejalicom. Svi rade bez problema.
Napunim kutije sa semenom i stavim par dzaka semena iznad kardana na one sipke sto drze turbinu, i idem 10-12 km u transport.
Darko da ne shvatis pogresno, nista nisam lose mislio u vezi tvog posta.
Ja mislim da je za 539 sasvim dovoljna pomenuta sejalica bez icega vise na njoj i da to ide rastereceno.
Cuo sam da nose i 6 redi sa 539 ali po meni je to preterivanje.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zašto da ima problem???
Nodet 4 reda klot gola pa hoce 539 malo s njom da seni ako se ne pazi.Daleko od toga da nece moci da je nosi,ali bice mu knap,nista vise od dodatnog tereta nece moci nositi.Sami fabricki depozitori i ceo onaj ram,teze 500-600kg i idu iznad baterija sto sejalici jako pomera teziste.Zato je minimum traktor od 50-60 ks moze nositi i raditi s njom.
Koliko otprilike veštaka staje u te kutije?

U obe kutije staje 300kg vestaka.Ureje nesto malo manje mozda 250kg.
 
Pa svaka novija sejalica poseje na zadatu i jednaku dubinu, bila to diskosna ili raona. Posto svaka poseje, znaci dalje se gleda raspored kakav je, barem ja to gledam, i to je odlučujući faktor kod nove sejalice. Ali pre toga, kvalitet, jednostavnost setvenog aparata, njegovo održavanje i snabdevenost rezervnim delovima.

E sad oko nodet, moje neko zapažanje, barem kod mene u selu. Ko ima manje I lakše mašine, manje sabija zemlju, i sejalica poseje bez problema, nicanje i raspored fantazija. Ubacite manje solince sa malim ulagačima, i usevace nesto bolje. Ipak, ne nesto drastično, jer je prelagana.
 
Nazad
Vrh