Pneumatske sejalice za kukuruz

Pozdrav ljudi!! :)
Pre neki dan sam pazario oltovu sejacicu, 4 reda.Posto mi je ovo prva godina da cu sejati i nemam nekog iskustva u tome potrebni su mi neki saveti.
Uglavnom planiram da je kacim za Ursusa 360 pa me za pocetak zanima kojom brzinom se seje? (znam da je mozda glupo pitanje)..
Drugo dali lanci na polugama treba da budu skroz zategnuti ili treba malko da disu?
To je to za sada... Ako neko ima neki savet slobodno neka kaze :)
Brzina setve treba da bude 5-7 km/h , posebno za visoki setveni aparat a maksimalno 9 km/h ako baš moraš da žuriš. Lanci ne treba da budu skroz zategnuti ali ne sme ni mnogo da šeta mašina. Ako imaš strane u njivi mislim da onda treba skroz zateći lance.
 
Aha znaci druga eventualno treca brzina.
To za lance sam i ja tako mislio jer sam imao priliku da vidim pravo izvucene redove a krivudave. Hvala, bice tu jos pitanja dok ne pocne setva :LOL:
 
Neko je vec pisao da je na OLT i Nodet stavio neke trouglaste limove i da onda manje ima prljavljstine od zemlje i sunceve svetlosti koji bi smetali elektronskoj kontroli setve. Ima li ko sliku tih malih limova kako su montirani i gde se mogu nabaviti ?
 
Neko je vec pisao da je na OLT i Nodet stavio neke trouglaste limove i da onda manje ima prljavljstine od zemlje i sunceve svetlosti koji bi smetali elektronskoj kontroli setve. Ima li ko sliku tih malih limova kako su montirani i gde se mogu nabaviti ?
Imam ih ja.mogu da ih uslikam sutra ili najkasnije peekosutra .ako se niko u medjuvremenu ne javi.Oni dodju na raonik od gore, i po mom misljenju treba ih imati cak i kada nema kontrole setve
 
Postavio sam na dobroj zemlji pitanje u vezi Majevice 2012 godište, niko ništa ne reaguje , kako se kreću u baš dobrom stanju ?
 
@kiraj Na video snimku,1:09,jel se to klipnjaca malo iskrivi ,napregne ,kad dodje do kraja ili je do kamere nesto ?.
Inace po meni nema veze sto nije u cev,dosta je komplikovanije u cev praviti,radi isti posao i ovako.
 
Redova,oprema ?
4 reda, klasični ulagači, nema hidraulične markire, klot je, gumeni nagazni točkovi...
IMG-20190419-151002.jpg
 
Nazad
Vrh