Pneumatske sejalice za kukuruz

Ljudi, jedno brzinsko pitanje. Na nodetki sa uskim crevima, da li je dovoljno samo vratanca promenuti za siroka creva ili jos nesto? Naravno i creva i usisnik turbine.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
"Ljudi, jedno brzinsko pitanje. Na nodetki sa uskim crevima, da li je dovoljno samo vratanca promenuti za siroka creva ili jos nesto? Naravno i creva i usisnik turbine."

Можда ти је јефтиније да ставиш ширу ременицу. Турбина ће имати веће обртаје а тиме и бољи потпритисак, ако ти је то проблем.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, jedno brzinsko pitanje. Na nodetki sa uskim crevima, da li je dovoljno samo vratanca promenuti za siroka creva ili jos nesto? Naravno i creva i usisnik turbine.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Ako ti budu trebale ploče za soju sa dva reda zrna javi se.Imam glanc nove 4 komada.Nikad nisu bile na sejalici.Naravno za tebe će to biti gratis.
 
Ako ti budu trebale ploče za soju sa dva reda zrna javi se.Imam glanc nove 4 komada.Nikad nisu bile na sejalici.Naravno za tebe će to biti gratis.
Hvala ti Diklofen kao da si mi ih dao. Mi smo odavno napakovani za sve kulture. Ovo drugar hoce da kupi sejalicu za sebe. Nasao je jednu u odlicnom stanju ali sa uskim crevima pa sad razmatramo mogucnosti.

Iskopao sam na forumu da su ljudi sejali soju i sa uskim crevima i plocama od 84 otvora. Mislim da ce na kraju tako i biti.

Hvala vam ljudi jos jednom svima.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Je l' zna neko da li je kod Agria pneumatske sejalice (može i kod Olt, Nodet) ulagač u liniji sa kandžom (sredinom kandže) kojom se cela baterija pričvršćuje za gredu, ili su prostorno pomereni za nekoliko cm? Evo zašto pitam, te kandže su mi simetrično postavljene u odnosu na kupu sejalice, ali po tragu posle setve (točkova traktora i redova) izgleda da sami ulagači nisu, tj. da su pomereni u jednu stranu. Isto pokazuju i markiri koji su sa obe strane jednako podešeni od poslednjeg reda a opet daju različite razmake između redova. Je l' se ja to tripujem ili samo rđavo sejem?
 
Pomereni su u stranu. Ja mislim u levu.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Imam problem na nodet sejacici,menjao sam prosle godine lezaj gornji na turbini,jer je takoreci cangrtao,cuo se gadno,pred kraj setve je ponovo,nov lezaj poceo da se cuje,i sada kada ukljucim turbinu ima zvuk kao da drobi,trese se,jel imao neko slican problem,da nov lezaj tako brzo strada:sta:
 
Dal bi mogao da zamolim nekog ko ima IMT kutije za vestak da slika te levkove da tako kazem probao bi da napravim od lima

Slikacu ja. Ako bude valjala slika, onda cu postaviti veceras, ako ne onda sutra. I meni je trebao taj levak, ali nisam mogao da nadjem da kupim, pa mi dao komsija, posto ne koristi kutije za djubrivo. Trebalo bi da mu to vratim, ali kao sto rekoh, nisam nasao da kupim.
 
Imam problem na nodet sejacici,menjao sam prosle godine lezaj gornji na turbini,jer je takoreci cangrtao,cuo se gadno,pred kraj setve je ponovo,nov lezaj poceo da se cuje,i sada kada ukljucim turbinu ima zvuk kao da drobi,trese se,jel imao neko slican problem,da nov lezaj tako brzo strada:sta:

Vibracija je najveci neprijatelj lezaja,pogledaj osovinu,kuciste...negde postoji problem.
 
Nazad
Vrh