Pneumatske sejalice za kukuruz

Svidja mi se setveni aparat i sistem rada Amazonki 15-20g starosti, ima poklopac ploce kao olt-nodet-maja ali jos u plasticnom prstenu ima kanale za "sundjer" koji je izmenjljiv tako da ploca ne naleze na prsten direktno sto poboljsava vakum i smanjuje habanje ploce.
Sam pogon setvene ploce je direktan tako da po obodu ima zupcanike, tako da je manja sansa za gresku po meni.
Jedino sto je MTZ82 6r jaaaako tesko nosi.
 
To danas hvalis? A od sutra?

Pricas o ed amazonki. Dobre su. Nema sta.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Generalno sejalice su najmanje napredovale poslednjih 20 godina. Sva elektronika, sve njacke koje se dodaju i dalje raspored u kukuruzu nije znacajno poboljsan od Nodeta iz 80ih.
 
To danas hvalis? A od sutra?

Pricas o ed amazonki. Dobre su. Nema sta.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
Kako da je hvalim kad i onu igrackicu NH TD5 115ks propinje koliko je dugacka, skupe setvene ploce ... ali mi se svidja ta ideja sa sundjerastom trakom koliko stite plocu i bolje drze vakum. Ko zna mozda i nisu jedini koji to imaju.
 
Nešto oko tog plastičnog prstena: pitao sam jednog majstora koliko tu na prstenu može da gubi vakuum ukoliko na pojedinim mestima nije idealno naleganje ploče (prevenstveno ako se pomešaju ploče od različitih baterija jer se na njima naprave kanali na mestu gde se trljaju o platiku, ali i npr. kad ploče nisu idealno prave). On mi je odgovorio da je to zanemarljivo malo gubljenje vakuuma jer ako se zamisli kolika je površina tog dela gde ne postoji naleganje, ono je znatno manje nego što su same rupe na pločama. Pa kad npr imate ploču sa 120 rupa onda se vidi da je to gubljenje vakuuma zanemarivo i da ako postoji problem sa slabim vakuumom treba kvar tražiti na drugom mestu.
 
Gledao sam malo koleginu Matermac sejalicu,raspored isejanih zrna,brzinu rada....Kako svi imaju kojekakvih problema,izgleda da cu ja poruciti sve nove lančanike i lance za moju "maju", izmenjati sve i opet gassss
 
Mislis da je problem sto nema te male tockice za dodatno nabijanje semena?

Da,oni ujedno i zaustavljuju kotrljanje semene a plasticni skidac semena skida pre nego sto seme izgubi vakum i usmeri ga u pravilan pravac padanja kroz ulagac,to sam sve stavio ovog proleca i zadovoljan sam rezultatom,drzim se brzine 6-7 km ali je preciznos 1000% bolja nego lane i proslih godina bez rih dodataka pri istoj przini.inace za jedan dan sam posejao u tabli 40kj od 10 ujutru do 8 uvece sa sve ruckom i kafom☺
 
@spajki Ja bi tražio jajeta u dlaku:osmeh: na drugom mestu što se tiče rasporeda zrna kod svake sejalice.Kao prvo i osnovno pola ljudi koji su u ovom poslu nema pojma o životu(uverio se x puta),drugo kod većih gazda voze radnici,koje bole ku...,imaju samo kategoriju za vozača traktora i to im je svo znanje,treća vrsta imaju para za sejalicu a plitki su u glavi,četvrto i najvažnije seme je kalibrisano ubij bože ali svako...
 
Tacnk tako,visoki setveni aparat bez skidaca semena i nagaznih tockica za seme jako lose seje i pri malim brzinama.
Ja to imam sve na mojoj sejalici i usmerivač semena i nagazni točak.Kod usmerivača treba paziti samo da nebude previše gurnuta na rupe jer hoće i sledeće seme da gurne dole pre vremena,pa ispada da seje po dva zrna.:ppozdrav:
 
Kad malo ponikne slikacu pa ce te sami zakljuciti. Uglavnom meni je bitno da nikne u dva dana sav, a ne jedan red nikne, a drugi posle dri dana krene.
 
Malopre sam bio na njivama u obilasku..i razocaran sam malo sto sam i ocekivao..dosta njiva sam djubrio stajnjakom jesenas,po vlaznom,oralo se kako tako al je priprema bila losija a nisam hteo da prolazim i treci put da ne iscupam i to malo vlage,i naravno nejednako nice i kukuruz i suncokret..na njivama na kojima nije isao stajnjak lepse se i oralo i spremalo i nicanje je odlicno..sejano je sa majom,10 km na sat,i posto su me neki ovde izbombardovali da je to prebrzo,mada sam tek na kraju setve saznao koliko zapravo brzo idem,probacu dogodine brzinu manje..mada s obzirom na brzinu setve nemam zamerku na majin raspored semena na lepo upeglanim njivama..
 
Dzaba sve kada ne mozes da obuzdas sejalicu,ide dole...To se desilo ove godine zbog mraza,dobro je izmrzlo i zemlja je kao pesak,mozes spremati sa cim hoces kad ima mnogo sitne zemlje.
 
Nazad
Vrh