Pneumatske sejalice za kukuruz

Mi sejemo sa 4,5 mm rupama, i do sada nismo imali problema, tj imamo po malo kad se seje ispod 19cm, oće malo seme da driftuje, pa baš nije jednak raspored... Ali generalni nikakvih drugih problema ni sa sitnim ni sa krupnim semenom...
 
Po selu upoznatiji sa tim divane da je bekerica bolja za suncokret od nodetke..moze sigurno u svakom slucaju
 
Sa 4.5mm sam sejao lakse seme (25000biljaka=do ~8kg),teze seme-dosta tesko. Sada su 5.2mm i puno je bolje,a verovatno cu ih prosiriti na 5.5.
Prednost manjih rupa je sto nema potrebe za podesavanjem skidaca semena. Mana je sto teze seme padne sa rupe ili ga cak ni ne podigne vakuum,pa od zadatog sklopa odstupi cifra podosta. A kod semena koje je 10-ak kg/25000 je to bas,bas izrazeno. Pisem za Maju 6r,a cini mi se da i ona od 4r se tako ponasa...
 
imam gaspardo sijacicu i sijem sa plocama 4,5mm,na prosloj sijacici su rupe bile 5mm a spavljao sam i od 5,5mm,ako je sve uredu i dobra turbina 4,5mm se najbolje pokazale,to je moje iskustvo
 
Pozdrav, hteo sam da Vas pitam da li mozda znate gde bih mogao da kupim ploce za suncokret za monosem sejalicu, ili ako ima neko da proda :) hvala unapred :ppozdrav:
 
Izvinjavam se sto ovako upadam sto se kaze "sa neba,pa u rebra",da li mozda neko ima knjigu uputstvo za Olt,ili Nodet sejalicu u pdf-u.Prelistao sam dosta stranica i ne mogu da nadjem.
 
Nazad
Vrh