Pneumatske sejalice za kukuruz

Cvejo, ako ti je niza (pad terena) na desno u odnosu na pravac kretanja traktora i sejalice i seješ (na primer) od leve ka desnoj strani njivu onda blago (sečeš) prednjim točkom ideš sa leve strane markira (unutrašnja strana markira) tojest do bliže posejanog reda a kad vraćaš se onda sa desne strane markira (opet sa unutrašnje strane) u pravcu setve, e sad unutrašnja strana markira je do posejanog reda a spoljašnja je dalje od posejanog reda.Nije to ništa komplikovano samo malo osećaja i stalno pomalo odsecaš tako da ti pravac setve bude uvek jedna zamišljena prava linija, kao kad na ravnoj njivi iskriviš pa posle postepeno ispravljaš odsecanjem pomalo.Nadam se da si me razumeo.

Što se tiče tih povišenja za sejalice livac iz Bačke Palanke je radio ali su oni propali a treba kontaktirati Metalorad iz Odžaka.
 
Hvala Sale na objasnjenju razumeo sam.Samo je to malo tesko izvodljivo bas zbog tog nagiba na pojedinim parcelama pogotovo u prolecnoj setvi zemlja izmrzne traktor propada i sejalica i traktor beze na dole bez kocnice tesko_Oranje je najzanimljivije pogotovo ako se odpuste spaneri i ore se plugom ravnjakom sredina njive zna da se pomeri i za 2 m.
 
Kako vidim ovo je sklopiva majevica...tu je nesto zapelo pri sklapanju/rasklapanju...inace taj sistem je em pretezak,em dosta lose odradjen...dosta stvari nije reseno valjano...
 
Poštovanje kolege,
kupio sam za svoje potrebe nodet pneumatsku sejalicu. Planiram kada se vreme prolepša da je rasturim celu i izremontujem sve što treba. Takođe ću ugraditi elektronsku kontrolu setve. Kada to već radim, hteo sam i da je ofarbam celu. Koju boju da kupim? Koji proizvođač i da li ima neka oznaka nijanse? Video sam po netu neke 3 u 1 boje, skupe su a neznam kakav je krajnji efekat...Da li posle farbanja treba prešpricati nekim lakom da bi farba imala sjaj?

Pozdrav.
 
TUKI 789 irkom 3u1 bude sasvim ok samo dobro ocisti BRUCE LEE i cetka zicana i udri a imas i one farbe da ti mesaju kao za auto to je skupo nevidim potrebu,
Bitno je da je uredno i da nije rdja i skrnavor!!!

- - - - - - - - - -

Kako vidim ovo je sklopiva majevica...tu je nesto zapelo pri sklapanju/rasklapanju...inace taj sistem je em pretezak,em dosta lose odradjen...dosta stvari nije reseno valjano...
Ma nista nije zapelo nego je MAJEVICA u nedostatku kovanih vijaka sa kandzom koji drze sve baterije i tockove na gredi, stavljala pravljene varene vijke kojima se kandza ispravi!!!!

Inace zivim 10km od fabrike MAJEVICA i znam kako je nekad tamo radjeno u maju mesecu ove godine odem po delove za sejacice MAJA disc
(u firmi radili remont posle setve) kad ono haos ja dosao sa poduzim spiskom a oni nemaju delova u magacinu vec me vode kroz proizvodni pogon i skupljamo delove ima i koji nisu cincani i koji nisu farbani samo daj da se remont zavrsi
Tamo u montazi i proizvodnji sada rade momci iz mog sela koji nisu znali sta jje strug i kako maja izgleda dok nisu otisli da rade zalosno ali tako!!!
 
Sta ako su rupe manje, npr ja sam dobio 4,5mm koliko to moze da utice na setvu i zbog cega ??
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh