Pneumatske sejalice za kukuruz

Jedan moj drugar traži neke delove od sejalice Gaspardo Magica. To su mali zagrtači koji se nalaze između diskova i V nagaznih točkova. Evo slike iz kataloga, njemu treba sve u kompletu za te zagrtače (delovi 1-15) za 6 redi:

image sharing

Koliko sam ga shvatio njemu to treba za setvu repe. Da li slučajno neko ima to da proda, ili možda zna gde ima da se kupi novo (ali ne u Almexu)? Takođe ako neko zna da li možda postoje neke (turske) kopije ove sejalice pa da se od njih mogu montirati ovi mali zagrtači na Magicu i eventualno neki kontakt gde bi to moglo pitati (pretpostavka je da bi kod tih kopija sejalice to možda bilo jeftinije nego od Gasparda)?
 
Imam pitanje?Da li neko ima ili zna nekog ko ima diskosnu sejslicu LUKAS HOLAND prodaje je firma iz ns Agrostandard se zove?

- - - - - - - - - -

Iskustva neka sa njom??
 
Jedan moj drugar traži neke delove od sejalice Gaspardo Magica. To su mali zagrtači koji se nalaze između diskova i V nagaznih točkova. Evo slike iz kataloga, njemu treba sve u kompletu za te zagrtače (delovi 1-15) za 6 redi:

image sharing

Koliko sam ga shvatio njemu to treba za setvu repe. Da li slučajno neko ima to da proda, ili možda zna gde ima da se kupi novo (ali ne u Almexu)? Takođe ako neko zna da li možda postoje neke (turske) kopije ove sejalice pa da se od njih mogu montirati ovi mali zagrtači na Magicu i eventualno neki kontakt gde bi to moglo pitati (pretpostavka je da bi kod tih kopija sejalice to možda bilo jeftinije nego od Gasparda)?

Ti zagrtaci u normalnoj pripremi netrebaju skoro nikada u setvi repe.Trebaju samo kada je spremano po blatu pa posle sejalica nemoze u zemlju jer je nenormalno ugazeno.
 
Gledao sam to kod corica...ceni ih lepo(komplet sejacice)bas i zbog povecanih kutija...bolje i jeftinije ti je da ti limar to odradi...svaki iole iskusan ce to prekopirati u originalu...
 
Ja ne stezem,jer cim malo cimnem volanom odma i iskrivim redove ovako imam malo ,,lufta"... a video sam par njih da stezu... zavisi kako ko seje :ppozdrav:
 
Stegnes normalno, da ima malo lufta. Ne da je popusteno pa da šeta na krajevima i lomi poluge.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Mi kada smo kupili nodetku i odemo da sejemo,a njiva u tri lepe i otac u transportu je pritevrne na spanere da ne trza levo desno atarskim putem i na njivu ja sednem da sejem nema sanse da izvucem prave redove onda otac pokusao isto dok se nije setio da su spaneri zategnuti.Cim smo ih raspustili milina sejati redovi ko lenjirom tako da u transportu ih pritegnuti dok u njivi ih treba raspustiti!
 
Ne znaš ti Sale šta su te njive kad ti ceo zadnji kraj traktora beži...muke su to ko nije radio ne zna, a da ne divanim o špartanju takvih njiva.Ja sam na Mahindri skinuo njene vabričke španere sa klinom i rupama pa stavio od rusa baš zbog tog stezanja u takvim stranama i špartanja naravno.
 
Ne znaš ti Sale šta su te njive kad ti ceo zadnji kraj traktora beži...muke su to ko nije radio ne zna, a da ne divanim o špartanju takvih njiva.Ja sam na Mahindri skinuo njene vabričke španere sa klinom i rupama pa stavio od rusa baš zbog tog stezanja u takvim stranama i špartanja naravno.

Ako ti tako kažeš kolega onda je tako.
 
Tako kolega (stojim iza toga što sam napisao ko hoće može i da proveri)Kolega Vladamax mi je sejao jedne god može da potvrdi!... postavljao sam slike soje predhodnih god ne bi ponovo to radim...ljudi koji imaju tu muku znaju šta je to...
 
I ja imam jednu njivu pod kosinom,da dok teram spadnem sa sedista. Probao sam sa stegnutim i otpustenim spanelima, i utvrdio da je bolje sa opustenim bilo sadenje ili spartanje ili bilo koja druga operacija,bogotovo spartanje tu sa stegnutim potamanim ceo red.
 
zavisi koliki je nagib i kakva je zemlja
ima nagiba gde treba upotrebiti i kocnicu da bih ga drzao u pravcu jer kako god da upravljas traktor sam prokliza na dole i ide koso a tek da su raspusteni spaneri
 
Da li se vise isplati kupiti ceo sklop menjaca za Nodetku ili zameniti samo zupcanike ?? Malo se cine da su losiji ona 3 gornja, pa bi ih ja zamenio i gornje i donje da ne razmisljam. I ciji raonici i ulagaci su najbolji ??
 
Nazad
Vrh