Pneumatske sejalice za kukuruz

Ako imas kompresor bolje da napravis da prebacujes na vazduh,treba ti vazdusni klip i razvodnik i nekoliko metara creva,jeftinije je dosta od hidraulicnog prebacivaca,da kupis nov hidraulicni prebacivac treba ti 25000din,dok za ovaj sistem na vazduh mozes naci za mnogo manje novaca,ja sam moj pneumatski klip i razvodnik kupio za 50eura komplet sve pre 4 godine...
 
Znaci, ferga bi se sa punom semena i djubriva samo propeo, i tako ostao. :D
Pa moze da se stavi razvodnik na poklopac hidraulika, napred sa desne strane, gde je onaj mali kockasti poklopac, i da se tu izvuce crevo za klip koji bi prebacivao markere. E, to bi funkcionisalo samo kada su poluge potpuno podignute, znaci, kada je sejalica u vazduhu. Neko drukcije budzenje dodatnih hidro izvoda na fergusonu mislim da nema smisla.
 
Za prebacivac sa jednim crevom nema potrebe za nikakvim dodavanjem razvodnika,u postojecu spojnicu se prikopca crevo i funkcionise bez ikakvih problema...
 
U svakom slucaju se da resiti,samo treba videti koja je opcija coveku jeftinija,ali prebacivac znaci mnogo... :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Za prebacivac sa jednim crevom nema potrebe za nikakvim dodavanjem razvodnika,u postojecu spojnicu se prikopca crevo i funkcionise bez ikakvih problema...

ako sam dobro shvatio, na postojeći izvod za kipu se uključi crijevo od prebacivača markira i pri podizanju sijačice na kraju njive, okrenu se i markiri????

imaš sliku takvog prebacivača, a cjena od 200€ je dosta visoka, ima puno prednosti, nemogu raditi sa traktorom koji ima kabinu bez skidanja stakla
 
kod nas dosta njih navaruje polomljenu zicu od grablja "sunce" ali one od starijih kod ovih novijih zica je kao obicna armatura
 
Da,dobro si shvatio,sliku sam preuzeo sa interneta...
slike.php
[/URL][/IMG]
 
To je onda jako jednostavno, jel ima negdje jeftinije?
Moram vidjeti koliko je kod nas u oltu, na vasaru sam vidio da metalorad ima, al cjenu vise neznam
 
Kojeg precnika je otvor za crevo od vazduha na oltovoj bateriji za siroka creva....? Fi 50...? Ili je manji?
 
Takav prebacivac je oko 170 eura.Bolju stvar a jednostavniju nisam imao.Evo imam ga 4 godine i bez problema radi.Dignes sejalicu on digne oba matketa u vis.Spustis sejalicu on spusti kontra market od pre dizanja sejalice.Ni ne mislim na markere.
Ja sam navarivao na donji deo raonika one prste od sunca za detelinu.Nije lose ali je ipak dobar odlivak mama.
 
imam bez kutija za gnojivo, i 533 nije svejedno kad napunim kutije za sjeme, u 4 kutije stane oko 45kg graha, a sijačica valjda ima oko 400kg, ta težina i nije problem da je bliže traktoru, al ona je dosta udaljena od traktora, pa baterije rade na principu poluge, zato djeluje tako teško, i podiže traktor

tko ju kupi, sigurno neće pogriješiti, uz minimalno održavanje (samo treba podmazivati) može jako puno posijati, ja sam prošle godine skinuo original raonike, a godina proizvodnje 1991, kupio nove i sada sam miran godinama, a također sam kupio i nešto djelova, plastičnih zupčanika, kajli, kompletan reduktor, ako ode plastični zupčanik, da mogu samo reduktor zamjeniti i krenuti dalje s poslom, pa kasnije servisirati, kad sezona završi......

volio bi da mogu staviti hidraulično prebacivanje markira, kako bi to radilo na fergusonu????

Ja sam imao na mojoj montirano ali je mogao da radi traktor koji ima "pravi" izlaz za kipu sa njom a ne fergo, neko je dodao mali klip ,2 opruge i spojio na markere, nazalost to sa 533 ne radi jer moras da dodas jos jedan ventil na izlaz na kipu.

- - - - - - - - - -

Znaci, ferga bi se sa punom semena i djubriva samo propeo, i tako ostao. :D
Pa moze da se stavi razvodnik na poklopac hidraulika, napred sa desne strane, gde je onaj mali kockasti poklopac, i da se tu izvuce crevo za klip koji bi prebacivao markere. E, to bi funkcionisalo samo kada su poluge potpuno podignute, znaci, kada je sejalica u vazduhu. Neko drukcije budzenje dodatnih hidro izvoda na fergusonu mislim da nema smisla.

Na ravnom nema problema , ali neravan put , ako je njiva za visinu brazde visa od puta ili slicno moras da pritisnes kocnicu da fergo padne na prednji kraj jer nemas kontrolu na traktoru. Takodje ako nemas dobre kocnice vrlo je tesko skretati jer imas vrlo malu tezinu naprijed , vrlo lako mozes traktor da dovedes da stoji na zadnjim kotacima, pogotovo sa sojom kako je kolega rekao prije, treba tegovi naprijed. A i hidraulicna se pumpa cuje ,nije to bas za malog fergu.
 
imam gaspardo sijacicu sa automackim prebacivanje markera ali su mehanicki a skoro kupim isto gaspardo i hidraulicne marker,kacim na izlaz za kipu na imt i radi bez problema,dignem sijacicu dignu se oba markera a kad spustim,spusti se kontra,mislio sam da to nece raditi i da moram praviti posebno jedan izlaz i ventil al eto ne treba
 
Nazad
Vrh