Pneumatske sejalice za kukuruz

Mozes mi napisati i preko PP, gdje ima za manje

Zvao sam Odzake, tamo je 200€, kod njih je sve malo skuplje, koliko sam primjetio
 
Jel ima neko agriu sa diskosnim ulagacima ili neka iskustva sa njom?

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Kolege treba mi savet. Hocu da prepravim 4 reda sejalicu na 6 reda. Gde ima da se nadju delovi kako bi te dve nove baterije teleskopski izvlacio iz postojece grede. U pitanju je nodet sejalica. Nebi ja nista da budzim,vec da li ima da se kupi vec postojece resenje koje mogu sam da montiram. Markire cu resiti sam.
 
Video sam za nodet(agria,olt) sejalice imaju neki dodatak gde jedan mali tockic gazi na seme pre onih zadnjih i samog zagrtanja.Zna li neko nesto o tome?
 
Ne...iza raonika.Raonik otvori i spusti seme pa onda taj tockic,pa mali zagrtaci pa potom onaj veliki nagazni tocak.
 
Taj tockic sluzi da pritisne seme u zemlju i da tako ostvari bolji kontakt sa zemljom, extra stvar, mislim da je aluminijumski.. Nesto kao i kembridz valjak sto radi sa psenicom..
 
Kolega kao kembridz...slicno,pa ni nalik. Neke sejalice umesto tocka kao pritiskivaca imaju klizac u obliku kasike za obuvanje koji sluzi da pritiska seme. Nije to uopste nov izum stariji je od dosta forumasa,a slabo zastupljen,znaci...
Zapravo jeste gledali kad je dobra priprema ona prica tvrda postelja,a mek pokrivac + fobar raonik kad usejuseme tu zrno ne mozes sakom izvditi prvo se razgrne ta posteljica,a onda prstom idem kao po ... dok ne skinem zemlju i nadjem seme koje je ulozeno u tu tvrdu posteljicu ima extra kontekt sa zemljistem.
 
Ne...iza raonika.Raonik otvori i spusti seme pa onda taj tockic,pa mali zagrtaci pa potom onaj veliki nagazni tocak.


Druže kod nas to koriste reparoši doduše ne svi ali priličan broj....Meni se lično sviđa kako to radi posao....seme repe posle setve skoro da ne može pronaći kako ga lepo utisne ......u kukuruzu, soji mislim da je nepotrebno ali ne može da škodi.
Jedan kolega je montirao na majevicu, pravio je čak i uslužno za nodetke....

Ovde se lepo vidi na skici.....znači nije točkić već "utiskivač semena".

Neki modeli su skroz metalni a neki plastika sa gumenom oblogom....po meni je to koristan dodatak :ppozdrav:

Ovde se bolje vidi.....
 
Kolega kao kembridz...slicno,pa ni nalik. Neke sejalice umesto tocka kao pritiskivaca imaju klizac u obliku kasike za obuvanje koji sluzi da pritiska seme. Nije to uopste nov izum stariji je od dosta forumasa,a slabo zastupljen,znaci...
Zapravo jeste gledali kad je dobra priprema ona prica tvrda postelja,a mek pokrivac + fobar raonik kad usejuseme tu zrno ne mozes sakom izvditi prvo se razgrne ta posteljica,a onda prstom idem kao po ... dok ne skinem zemlju i nadjem seme koje je ulozeno u tu tvrdu posteljicu ima extra kontekt sa zemljistem.
Naravno da ovaj tockic i kembridz, nemaju mnogo veze, ali i jedan i drugi sluze da zrno dobro pritisnuto zemljom sa svih strana. Ovaj tockic ili kasika (nije vazno, bitno da imaju istu funkciju) nabiju zrno U zemlju, a nagazni tockovi na kraju sekciju, nabiju zamlju NA zrno i zrno bude kompletno pokriveno, samo sto nagazni tockovi prekriju zemljom koje je spremljena i sitnija..
U sustini, oboje smo u pravu, samo, ovo sto bih ti ja docarao, morao bih da korisitim i ruke i boge, ovako moram samo tastaturu, pa dodje malo nepotpuno :) :) :)
 
Koliki je pneumatski klip dovoljan za dizanje markira sestoredne oltove(visoki markiri)uz pritisak sistema od 5-6 bara?Video sam da je par clanova radilo sistem na vazduh,pa da znam...
 
srdjan7
Kada sam pravio na moju sejalicu nasao sam na otpadu i skinuo sa autobusa klipove koji su otvarali i zatvarali vrata za putnike.Sasvim su dovoljni da podignu markire i meni rade na pritisak oko 3 bara :cao:
 
Jesi li pravio da dize posebno strane svaki klip ili zajedno sa jednim klipom,ili pak oba odjedanput da dize?imas li razvodnik?neka slika bi bila jako od koristi...
 
Nazad
Vrh