Pneumatske sejalice za kukuruz

Dali elixir prodaje one koseve za djubrivo supet start ?Koja je cena ako ih prodaje?
 
Neprodaje ih nego ih daje uz kupovinu 5t super starta . A cena kod proizvodjaca je nekih 1000e otprilike
 
Mozete uz depozitore obicne za insektcide proterati taj super start. Gledao sam oglede superstarta i ne vidim ja tu neki ozbiljniji pomak. Samo nadjubrite adekvatno npk + azot u prolece i nema jeda.
 
Mislim da su ovi jeftiniji,jer je sama proizvodnja dosta jeftinija,no treba proveriti,mozete ih dobiti i na koristenje pa da ih posle vratite,a posle te pomenute kolicine ostaju zauvek gratis.
Takodje moze da se nabudzi preko insekticida sto je Bojcetic spomenuo ili preko depozitora za obicno djubrivo,samo se kod strugara naprave sitnija rebra na valjcima koji uzimaju djubrivo i djubrivo se dovede do raonika direktno,ne ide sa strane.
 
Pa vredi li da ih zovem i pitam dali bi dali na koriscenje za ovu godinu.Uze bih sa drugarom 1t djubriva.
 
Danas sam pricao sa jednim poznanikom u vezi kupovine sejalice. Rekao mi je da je jedan iz njegovog sela sto mu usluzno balira uzeo pre 2 godine neku koja je za bila ranije za repu pa je prepravljena za kukuruz (bar sam ga ja tako razumeo) nisam pitao koja marka je u pitanju. Kaze da se strasno napatio sa njom te dve sezone koliko je radila kod njega i na kraju je prodao.
Da li postoje stvarno takve sejalice i kako se one mogu prepoznati ??
 
Danas sam pricao sa jednim poznanikom u vezi kupovine sejalice. Rekao mi je da je jedan iz njegovog sela sto mu usluzno balira uzeo pre 2 godine neku koja je za bila ranije za repu pa je prepravljena za kukuruz (bar sam ga ja tako razumeo) nisam pitao koja marka je u pitanju. Kaze da se strasno napatio sa njom te dve sezone koliko je radila kod njega i na kraju je prodao.
Da li postoje stvarno takve sejalice i kako se one mogu prepoznati ??
Kolega, to su bekerice, imale su i kod mene u selu dve, mogle da se uzmu jedna za 600, a druga za 800, obe sejale repu i morali bi da se menjaju ploce i bile petoredne, ali su obe nestale, ne pricaju vlasnici gde..
 
Imam beckerca koje su kupljene za kukuruz.
Ja sejem sa svojom i kukuruz i suncokret, sa istim plocama. Seje dobro.
Nisam primetio da nodetka seje bolje od moje. Jedino sto tera brza.
Ja sa mojom idem drugom, na 1400 obrtaja. 539 radi sa njom.
 
Kolega, to su bekerice, imale su i kod mene u selu dve, mogle da se uzmu jedna za 600, a druga za 800, obe sejale repu i morali bi da se menjaju ploce i bile petoredne, ali su obe nestale, ne pricaju vlasnici gde..

Hvala na odgovoru. Ja trazim Nodet ili Olt, tako da ako njih nema takvih Bekerove mi nisu bitne :osmeh: Meni je bilo cudno kad mi je to rekao, jer ranije nisam nista cuo tome ili procitao negde na netu.
 
Kako si ti iz ovog teksta zaključio da je to baš ta vrsta sejalice?
 
Hvala na odgovoru. Ja trazim Nodet ili Olt, tako da ako njih nema takvih Bekerove mi nisu bitne :osmeh: Meni je bilo cudno kad mi je to rekao, jer ranije nisam nista cuo tome ili procitao negde na netu.
Nisi mogao to nigde da procitas, jer su bile u vlasnistvu secerane, pa kad je ona zatvorena te sejalice su ljudi koji su ih zaduzili, krili od javnosti.. Kazem ti, ni ja nebih znao da nisu bile dve kod mene.
 
Nazad
Vrh