Pneumatske sejalice za kukuruz

Ja jednu stranu naslonim na sinu ili nesto poput toga a sa druge cekic od 2kg, par udaraca po nitni i to je to.
 
Raonici koje sam kupovao na vasaru za agriju nisu mi izgurali ni jednu jedinu sezonu tj. oko 100 jutara setve.Onda sam uzeo raonike sa zakovicama komplet iz Agrije.Odradili proslu sezonu i jos ce dve bez ikakvih navarivanja ili zamene.
 
slike.php
[/URL][/IMG]
Ovako izgleda nov klizac na stari raonik, samo da se zanituje, placen 700 dinara komad.Polako se spremamo za setvu :osmeh:
 
Citao sam malo ranije postove o Nodetki i uskim i sirokim crevima pa sam sad u dilemi. Posto za sad ne sejem soju i necu jos neko vreme, bar dok ne nabavim ekstruder jer mi inace ne znaci nista da je sejem ako je prodam.
Da li uzeti sa uskim ili sirokim crevima ?? I koje su ustvari novije ?? Jedni mi pricaju sa uskim a jedni sa sirokim crevima ??
 
Sa sirokim ako si u mogucnosti finasijskoj, ali i da uzmes sa uskim kupis druge poklopce i stavis, moze i to da se odradi.Soju sa uskim mozes da sejes samo sa jednim redom rupa na ploci.I olt pneumatska je stara sejalica pa je sa sirokim crevima, tako da nema tu novije, novije imaju drugacije markere, vetar drugaciji, depozitore i tako te gluposti.
 
Nazad
Vrh